کابین دوش وان و جکوزی

کابین دوش

«کابین دوش» را می توان به دو نوع تقسیم و تعریف کرد:

1 ـ دوردوشی: فضایی اتاق مانند که معمولاً در اطراف دوش حمام نصب می‌شود تا اولاً مانع از خیس و کثیف شدن قسمت‌های دیگر فضای حمام شود و ثانیاً قسمت‌های دیگر فضای حمام را به رختکن تبدیل نماید. دور دوشی را می‌توان بر روی وان، جکوزی، زیر دوشی، سکو، لبه و کف حمام نصب نمود.

2 ـ اتاق دوش: فضایی اتاق مانند که دارای تجهیزاتی مانند دوش، وان، جکوزی، زیردوشی و ... بوده و در فضایی غیر از حمام نصب می‌شود تا مکانی را برای استحمام به وجود آورد.

اجزای کابین دوش

کابین دوش از اجزای مختلفی تشکیل شده است:

1 ـ شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) در طرح‌ها، رنگ‌ها و ضخامت‌های مختلف یا طلق پلکسی گلاس

2 ـ فریم (قاب) آلومینیومی خالص تولیدی از بیلت نو در کارخانه اراک در رنگ‌های مختلف آبکاری شده با دستگاه‌های ایتالیایی

3 ـ یراق آلات (چرخ، دستگیره، لولا، بست و ...) از جنس استیل 304 و برنج در رنگ‌های مختلف

4 ـ درزگیرها و نوارها

برای کسب اطلاعات بیشتر از اجزای کابین دوش به مطلب «اجزای کابین دوش» مراجعه نمایید.

وان

«وان حمام» به ظرف بزرگی گفته می شود که انسان ها در آن خود را می‌شویند.

در زمان های قدیم، مردم به دو دلیل به حمام می رفتند: یکی پاکیزه شدن و دیگری آمادگی برای مراسم مذهبی. رومیان و یونانیان نیز برای آرامش یافتن به حمام می رفتند. در میان مصریان نیز استفاده از حمام برای تشریفات مذهبی بود. قدیمی ترین حمام ها، در کاخ شهر نوسس واقع در جزیره کرت با قدمتی 4000 ساله است. حمام های این کاخ دارای پاشویه و وان بودند. در گذشته وان ها معمولاً از سنگ های صیقلی شده، مرمر (کلسیم کربنات تقریباً خالص) یا چوب ساخته می شدند. وان های ساخته شده از چوب، مس و آهن، اغلب درپوشی داشت که باعث می شد انسان بتواند از وان به عنوان نیمکت هم استفاده کند.

یک حمام خوب باید احساس تازگی در شما ایجاد کند و بسیار مهم است که دکور حمام همراه با تازگی، حس آرامش را نیز القاء کند.

جکوزی

«جکوزی» نام شرکت آمریکایی تولید کننده وان حمام گردابی است. اولین محصول این شرکت، وان حمام با جت های آب ماساژ دهنده بود. این شرکت در سال 1915 میلادی تأسیس شد. بنیانگذاران این شرکت برادران جکوزی بودند که در حدود سال 1900 میلادی از ایتالیا به آمریکا مهاجرت کرده بودند. دفتر مرکزی این شرکت در کالیفرنیا قرار دارد.

در ایران این نوع محصولات غالباً با همان نام تجاری جکوزی شناخته می شوند. جکوزی در واقع، محیط بسته حوضچه مانندی است که آب موجود در آن فضا جهت ماساژ دادن عضله های مختلف بدن با فشار زیاد توسط پمپ های قوی از طریق لوله های تعبیه شده در قسمت های مختلف دیواره به داخل حوضچه رانده می شود. ماساژ در زیر آب از روش های درمانی بسیار مؤثر در رفع درد عضلات، مفاصل و استخوان ها می باشد. استفاده کنندگان از جکوزی در داخل حوضچه قرار می گیرند و اعضای بدن خود را به تناوب در مسیر فواره های زیر آب قرار می دهند. هم چنین جکوزی دارای یک یا چند پله یا پاشویه است تا افرادی که از آن استفاده می کنند، بتوانند بر روی آن بنشینند و عمل ماساژور ماهیچه پا و پشت را در تماس با آب پر فشار همراه با هوا انجام دهند.

جکوزی از نظر گنجایش به دو دسته یک نفره و چند نفره تقسیم می شود. جکوزی یک نفره مانند وان حمام بوده و جهت تأمین فشار مورد نیاز جت ها از یک پمپ استفاده می کند. بدنه جکوزی یک نفره که در حمام یا در اتاق ها نصب می شود، معمولاً از جنس فایبرگلاس ساخته می شود. در این نوع جکوزی پس از هر بار مصرف، آب جکوزی تخلیه می شود. بعضی از این نوع جکوزی ها مجهز به المنت حرارتی جهت گرم کردن آب نیز هستند. جکوزی چند نفره با توجه به ظرفیت آن (2 نفره، 4 نفره، 6 نفره، 8 نفره و 12 نفره) دارای ابعاد مختلفی است. داخل این نوع جکوزی ها از آب پر شده و توسط جت هایی به داخل آن از اطراف با فشار معین آب گرم دمیده می شود. جکوزی چند نفره در ساختمان ها و محل های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. جکوزی چند نفره از مصالح ساختمانی و با همان شرایط دیوارهای استخر ساخته می شود. اجزای سیستم تصفیه جکوزی های چند نفره همان تجهیزات استخرهای کوچک می باشد. پمپ تصفیه در سیستم جکوزی مانند پمپ تصفیه استخر عمل کرده، آب را از کف جکوزی گرفته و پس از عبور از صافی اولیه به سمت صافی های اصلی هدایت می کند.

جکوزی یا در محل ساخته می شود و یا به طور پیش ساخته تهیه شده و در محل نصب می گردد.

برخی از جکوزی های مدرن دارای تجهیزات و امکاناتی مانند ماساژور، سیستم تزریق گاز ازن به منظور استریلیزه کردن آب، چراغ های زیر آب، چراغ های پس زمینه، صفحه کنترل کامپیوتری، رادیو، اسپیکر ضد آب، ریموت کنترل و بالشتک زیر سری می باشند. البته باید این نکته را یادآور شد که استفاده از لنز در محیط جکوزی با توجه به حرارت آب و تأثیر آن بر لنز توصیه نمی شود.

استفاده از جکوزی برای مادران باردار به هیچ عنوان توصیه نمی شود؛ زیرا گرمای آب به کودک درون رحم مادر آسیب جدی وارد می نماید.

کابین دوش وان و جکوزی

کابین دوش ها را می‌توان بر روی وان و جکوزی نیز اجرا نمود تا بدین وسیله اولاً مانع از ریزش آب به فضای اطراف شد و ثانیاً وان و جکوزی را از دیگر قسمت‌های حمام جدا نموده و حمام را زیبا کرد. یک نوع از کابین دوش هایی که روی وان و جکوزی نصب می‌شوند، کابین دوش های نیم فریم ثابت هستند. این کابین دوش ها به این صورت هستند که یک شیشه ثابت بر روی وان و جکوزی نصب می‌شود؛ به گونه‌ای که در یک سمت (چسبیده به دیوار) دارای قاب (فریم) و در طرف دیگر، بدون قاب (فریم) می‌باشند. شیشه مورد استفاده در این نوع از کابین دوش ها معمولاً مستطیلی نبوده و در سمت بدون قاب، به صورت گوشه گرد هستند. در مورد کابین های روی وان و جکوزی هم می‌توان از یراق آلات، فریم‌ها و شیشه‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف استفاده نمود.

برای اطلاع از طرح‌ها و رنگ‌های مختلف یراق آلات، فریم‌ها و شیشه‌ها به بخش «آشنایی با انواع کابین دوش» مراجعه نمایید. 

کابین دوش دوردوشیکابین دوش وان و جکوزیکابین وان و جکوزیاتاق وان و جکوزیدوردوشی ریلی

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب                کیفیت بالا               تحویل کارهای سفارشی در 4 روز 

درباره ما || با ما آشنا شوید

تولید کننده:

انواع کابین دوش از سال 1380 انواع دور دوشی وپارتیشن حمام ,کشویی وباز شو همراه با شیشه سکوریت 6 / 8 /10/ میل یا پلکسی گلاس
به دلیل تنوع محصولات،طراحی،ساخت واجرای انواع کابین دوش های حمام باتوجه به فضای کنونی حمام شما با کمترین تغییرات صورت می گردد
رنگ بندی فریم: طلایی سفید /استیل / نقره ای مات