زیر دوشی

«زیر دوشی» یکی از تجهیزات جانبی در انواع کابین دوش است. زیردوشی صفحه‌ای پلاستیکی (از جنس ورق‌های پلیمری ABS با روکش رزین اکریلیک) یا سرامیکی است که در زیر فضای دوش نصب می‌شود تا این موضوع را تضمین کند که آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود و همچنین آب‌بندی و مکش آب به خوبی صورت گیرد. زیر دوشی ها در ابعاد مشخص و استاندارد و در شکل‌های مربع مستطیلی و گرد و با ارتفاع‌های مختلف و مشخص ساخته می‌شوند. می‌توان بر روی انواع مختلف زیردوشی ها مدل‌های مختلف کابین دوش را نصب نمود.

در هنگام خرید زیر دوشی باید مواردی را رعایت کرد تا در آینده از صرف هزینه برای آن پشیمان نشد. این موارد عبارتند از:

1 ـ جنس زیردوشی به گونه‌ای باشد که بتواند وزن انسان را تحمل کند و در اثر این نیرو دچار انحنا یا شکستگی نشود. در این مورد مطمئناً زیردوشی های سرامیکی بهتر هستند.

2 ـ شکل ساخت زیر دوشی و نیز نصب آن به گونه‌ای باشد که آب را به درستی به راه خروجی کف زیر دوشی که به چاه متصل می‌شود، هدایت کند. در مورد نحوه نصب، باید زیر دوشی به گونه‌ای نصب و تراز شود که آب داخل زیر دوشی به طور کامل خارج گردد.

3 ـ زیردوشی پلاستیکی دارای روکش تمام اكریليک يا آنتي باكتريال باشد تا لغزنده نبوده و به مرور زمان و در تماس با آب تغییر رنگ ندهد. این نوع از زیردوشی ها رنگ سفید کدر دارند.

اتاق دوشقیمت انواع زیر دوشیقیمت انواع زیردوشیزیر دوشی گردلیست قیمت زیر دوشیقیمت زیر دوشیزیردوشی

اجزای زیر دوشی

زیر دوشی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این اجزا عبارتند از:

1 ـ شاسی: پایه و تکیه‌گاه زیردوشی که به منظور جدا کردن پانل از زمین، در زیر پانل نصب می‌شود. شاسی می‌تواند پلاستیکی (ورق‌های پلیمری ABS با روکش رزین اکریلیک) یا سرامیکی باشد. شاسی پلاستیکی در دو مدل تقویت نشده و تقویت شده (دارای مقاومت بیشتر) می‌باشد. شاسی دارای پایه‌های قابل تنظیم است تا به وسیله آن‌ها بتوان زیر دوشی را به طور کاملاً تراز نصب کرد تا آب به طور کامل به خروجی زیر دوشی هدایت شود.

2 ـ پانل: صفحه پلاستیکی یا سرامیکی دارای مجرای خروجی متصل به چاه برای خروج آب.

3 ـ لبه: لبه پلاستیکی یا سرامیکی برای جلوگیری از ریختن آب به اطراف زیر دوشی و نیز پوشاندن شاسی دارای ارتفاع‌های مختلف که به طور معمول این ارتفاع 5 سانتیمتر است.

ابعاد استاندارد زیردوشی

ابعاد استاندارد زیر دوشی به صورت زیر هستند که می‌توان در کابین دوش های مربعی، مستطیلی و گرد (قوس دار) از آن‌ها استفاده نمود:

ـ ابعاد 80 در 80 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 90 در 90 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 90 در 90 سانتیمتر گرد

ـ ابعاد 100 در 100 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 100 در 100 سانتیمتر گرد

ـ ابعاد 100 در 80 سانتیمتر مستطیلی

ـ ابعاد 120 در 80 سانتیمتر مستطیلی

قیمت زیردوشیزیر دوشی حماماتاق دوش شیشه ایلیست قیمت زیردوشیزیر دوشیقیمت زیر دوشی حمامزیردوشی حمام

چرا بهتر است تا حد امکان از زیردوشی استفاده نکنیم؟

در اتاق دوش، به دلیل این که کابین دوش در فضایی به غیر از حمام نصب می‌شود، باید حتماً از زیر دوشی استفاده گردد و یا این که یک سنگ لبه در دور تا دور فضای اتاق دوش نصب کرد. ولی در دور دوشی، در بسیاری از موارد نیازی به استفاده از زیردوشی نیست. توصیه متخصصان شرکت آبشار کابین این است که تا حد امکان از زیر دوشی استفاده نگردد. زیرا زیر دوشی دارای معایبی است که عدم استفاده از این محصول را توجیه می‌کند:

1 ـ جمع شدن لجن و کثیفی‌های دیگر و نیز سوسک و سایر حشرات در زیر زیردوشی: از آن جایی که زیردوشی مانند وان و جکوزی نبوده و نمی‌توان به فضای زیر آن دسترسی داشت، به مرور زمان در زیر آن لجن و کثیفی‌های دیگر و نیز سوسک و سایر حشرات جمع می‌شود که پس از برداشتن زیر دوشی باید فرصت زیادی را برای پاک کردن آن‌ها صرف کرد.

2 ـ نیاز به متخصص برای برداشتن زیر دوشی: در صورتی که شما نیاز داشته باشید زیر دوشی را بردارید، باید حتماً با یک متخصص (نصاب کابین دوش) تماس بگیرید تا با دریافت هزینه کابین دوش و زیردوشی را باز کرده و پس از پایان کار شما مجدداً زیردوشی و کابین دوش روی آن را نصب نماید.

قیمت زیردوشی حمامابعاد زیر دوشیحمام شیشه ایابعاد استاندارد زیر دوشیقیمت حمام شیشه ایابعاد زیردوشیابعاد استاندارد زیردوشی

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب                کیفیت بالا               تحویل کارهای سفارشی در 4 روز 

درباره ما || با ما آشنا شوید

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675     02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010     09122371705     09121398937     09113578010 

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        absharkabin1@gmail.com

اینستاگرام:         absharkabin