زیر دوشی

«زیر دوشی» یکی از تجهیزات جانبی در انواع کابین دوش است. زیردوشی صفحه‌ای پلاستیکی (از جنس ورق‌های پلیمری ABS با روکش رزین اکریلیک) یا سرامیکی است که در زیر فضای دوش نصب می‌شود تا این موضوع را تضمین کند که آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود و همچنین آب‌بندی و مکش آب به خوبی صورت گیرد. زیر دوشی ها در ابعاد مشخص و استاندارد، در شکل‌های مربع مستطیلی و گرد و با ارتفاع‌های مختلف و مشخص ساخته می‌شوند. می‌توان بر روی انواع مختلف زیردوشی ها مدل‌های مختلف کابین دوش را نصب نمود.

در هنگام خرید زیر دوشی باید مواردی را رعایت کرد تا در آینده از صرف هزینه برای آن پشیمان نشد. این موارد عبارتند از:

1 ـ جنس زیردوشی به گونه‌ای باشد که بتواند وزن انسان را تحمل کند و در اثر این نیرو دچار انحنا یا شکستگی نشود. در این مورد مطمئناً زیردوشی های سرامیکی بهتر هستند. البته زیر دوشی پلاستیکی با شاسی تقویت شده نیز مقاومت خوبی دارند.

2 ـ شکل ساخت زیر دوشی و نیز نصب آن به گونه‌ای باشد که آب را به درستی به راه خروجی کف زیر دوشی که به چاه متصل می‌شود، هدایت کند. زیر دوشی باید به گونه‌ای نصب و تراز شود که آب داخل زیر دوشی به طور کامل خارج گردد.

3 ـ زیردوشی پلاستیکی دارای روکش تمام اكریليک يا آنتي باكتريال باشد تا لغزنده نبوده و به مرور زمان و در تماس با آب تغییر رنگ ندهد. این نوع از زیردوشی ها رنگ سفید کدر دارند.

4 ـ زیر دوشی های پلاستیکی حتماً دارای شاسی تقویت شده باشند تا بتوانند به خوبی وزن انسان را تحمل کنند.

موارد کاربرد زیر دوشی

گاهی اوقات نیاز است در فضایی به جز حمام، فضایی را برای دوش گرفتن فراهم کرد که به آن «اتاق دوش» می‌گویند؛ مثلاً در باشگاه‌های ورزشی، اتاق مستر، سالن‌های استخر و سونا، سالن‌های آرایشی و پیرایشی و ... . در این مواقع، معمولاً از زیر دوشی استفاده می‌گردد تا در هنگام دوش گرفتن، آب به سایر قسمت‌ها وارد نشود. اما می‌توان به جای استفاده از زیردوشی، فضای مورد نیاز را با کف‌سازی مناسب فراهم کرد که در این صورت، هزینه نهایی نیز کاهش می‌یابد. ضمناً همان طور که در ادامه مطلب گفته می‌شود، بهتر است تا حد امکان از زیردوشی استفاده نکرد. در صورتی که کابین دوش در داخل حمام نصب شود (که به آن «دور دوشی» گفته می‌شود)، در بیشتر موارد استفاده از زیردوشی لزومی ندارد.

اتاق دوشقیمت انواع زیر دوشیقیمت انواع زیردوشیزیر دوشی گردلیست قیمت زیر دوشیقیمت زیر دوشیزیردوشی

اجزای زیر دوشی

زیر دوشی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این اجزا عبارتند از:

1 ـ شاسی: پایه و تکیه‌گاه زیردوشی که به منظور جدا کردن پانل از زمین، در زیر پانل نصب می‌شود. شاسی می‌تواند پلاستیکی (ورق‌های پلیمری ABS با روکش رزین اکریلیک) یا سرامیکی باشد. شاسی پلاستیکی در دو مدل تقویت نشده و تقویت شده (برای تحمل بیشتر وزن) می‌باشد. شاسی دارای پایه‌های قابل تنظیم است تا به وسیله آن‌ها بتوان زیر دوشی را به طور کاملاً تراز نصب کرد تا آب به طور کامل به خروجی زیر دوشی هدایت شود.

2 ـ پانل: صفحه پلاستیکی یا سرامیکی دارای مجرای خروجی متصل به چاه برای خروج آب.

3 ـ لبه: لبه پلاستیکی یا سرامیکی برای جلوگیری از ریختن آب به اطراف زیر دوشی و نیز پوشاندن شاسی و دارای ارتفاع‌های مختلف که به طور معمول این ارتفاع 5 سانتیمتر است.

ابعاد استاندارد زیردوشی

همان طور که گفته شد، زیر دوشی های در ابعاد استانداردی تولید و به بازار عرضه می‌گردند. این موضوع یکی از موارد تأثیر گذار در ابعاد کابین دوش می‌باشد. ابعاد استاندارد زیر دوشی به صورت زیر هستند که می‌توان در کابین دوش های مربع مستطیلی و گرد (قوس دار) از آن‌ها استفاده نمود:

ـ ابعاد 80 در 80 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 80 در 80 سانتیمتر گرد

ـ ابعاد 90 در 90 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 90 در 90 سانتیمتر گرد

ـ ابعاد 100 در 100 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 100 در 100 سانتیمتر گرد

ـ ابعاد 100 در 80 سانتیمتر مستطیلی

ـ ابعاد 120 در 80 سانتیمتر مستطیلی

ـ ابعاد 120 در 90 سانتیمتر مستطیلی

قیمت زیردوشیزیر دوشی حماماتاق دوش شیشه ایلیست قیمت زیردوشیزیر دوشیقیمت زیر دوشی حمامزیردوشی حمام

چرا بهتر است تا حد امکان از زیردوشی استفاده نکنیم؟

همان طور که گفته شد، در اتاق دوش، به دلیل این که کابین دوش در فضایی به غیر از حمام نصب می‌شود، باید حتماً از زیر دوشی استفاده گردد و یا این که یک سنگ لبه در دور تا دور فضای اتاق دوش نصب کرده و کف‌سازی مناسب آن را انجام داد. ولی در دور دوشی، در بسیاری از موارد نیازی به استفاده از زیردوشی نیست. توصیه متخصصان شرکت آبشار کابین این است که تا حد امکان از زیر دوشی استفاده نگردد؛ چرا که زیر دوشی دارای معایبی است که عدم استفاده از آن را توجیه می‌کند:

1 ـ جمع شدن لجن و کثیفی‌های دیگر و نیز سوسک و سایر حشرات در زیرِ زیردوشی: از آن جایی که زیردوشی مانند وان و جکوزی نبوده و نمی‌توان به راحتی به فضای زیر آن دسترسی داشت، به مرور زمان در زیر آن لجن و کثیفی‌های دیگر و نیز سوسک و سایر حشرات جمع می‌شود که به رشد باکتری‌ها و ایجاد بیماری‌های پوستی منجر می‌گردد و پس از برداشتن زیر دوشی نیز باید فرصت زیادی را برای پاک کردن آن‌ها صرف کرد.

2 ـ نیاز به متخصص برای برداشتن زیر دوشی: در صورتی که شما به هر دلیلی نیاز داشته باشید زیر دوشی را بردارید، باید حتماً با یک متخصص (نصاب کابین دوش) تماس بگیرید تا با دریافت هزینه کابین دوش و زیردوشی را باز کرده و پس از پایان کار شما نیز مجدداً با دریافت هزینه زیردوشی و کابین دوش روی آن را نصب نماید.

قیمت زیردوشی حمامابعاد زیر دوشیحمام شیشه ایابعاد استاندارد زیر دوشیقیمت حمام شیشه ایابعاد زیردوشیابعاد استاندارد زیردوشی

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب                کیفیت بالا               تحویل کارهای سفارشی در 4 روز 

درباره ما || با ما آشنا شوید

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675     02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010     09122371705     09121398937     09113578010 

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        absharkabin1@gmail.com

اینستاگرام:         absharkabin