کابین دوش شیشه ای یا طلقی؟

شاید شما در هنگام جستجو برای خرید کابین دوش یا اتاق دوش در بازار یا اینترنت با دو نوع کابین دوش شیشه ای و کابین دوش طلقی روبرو شده باشید و سؤالاتی در ذهن شما شکل گرفته باشند که پاسخ آن‌ها را ندانید. سؤالاتی که شما را در انتخاب یک دور دوشی یا اتاق دوش مناسب دچار مشکل کرده باشند. سؤالاتی مثل سؤالات زیر:

کابین دوش شیشه ای بهتر است یا کابین دوش طلقی؟

کابین دوش طلقی چه مزایا و معایبی نسبت به کابین دوش شیشه ای دارد؟

دور دوشی شیشه ای ایمن‌تر است یا دور دوشی طلقی؟

چرا قیمت دور دوشی طلقی و دور دوشی شیشه ای فریم دار یکسان است؟

با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤالات را بیابید و بتوانید انتخاب درستی برای کابین دوش حمام خود داشته باشید.

کابین دوش شیشه ایکابین دوش طلقیقیمت کابین دوش شیشه ای

مزایا و معایب کابین دوش های طلقی

در پاسخ به سؤالات اول تا سوم باید گفت در گذشته فقط کابین دوش های طلقی وجود داشتند که دارای تنوع بسیار کمی بوده و در آن‌ها از طلق پلکسی گلاس با فریم سفید و درب کشویی استفاده می‌شد. کابین دوش های طلقی دارای مزایا و معایبی بودند.

از جمله مزایای کابین دوش های طلقی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1 ـ حمل و نقل آسان به دلیل وزن کم

2 ـ جذب رطوبت پایین طلق‌های پلکسی گلاس و عدم از بین رفتن شفافیت و رنگ آن‌ها با گذشت سال‌ها

3 ـ قیمت پایین به دلایلی مانند عدم نیاز به سندبلاست جهت مات کردن در صورت استفاده از طلق‌های پلکسی گلاس مشجر

4 ـ نمایش کم لک‌ها در طلق‌های پلکسی گلاس؛ به ویژه در طلق‌های پلکسی گلاس مشجر

5 ـ ایمنی بالای طلق‌های پلکسی گلاس

6 ـ طول عمر زیاد چرخ‌ها به دلیل کم بودن وزن طلق‌های پلکسی گلاس

از جمله معایب کابین دوش های طلقی نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 ـ عدم اجرا به صورت منحنی

2 ـ عدم مقاومت طلق‌های پلکسی گلاس در برابر آتش و کمک به انتشار شعله‌های آن و انتشار گازهای سمی در هنگام ذوب شدن

3 ـ عدم توان ایجاد طرح‌های زیبا و دلخواه بر روی طلق‌های پلکسی گلاس

4 ـ فقدان جلوه خاص و زیبا

قیمت شیشه حمامیدور دوشی حمامقیمت دور دوشی حمام

ولی امروزه با پیشرفت صنایع مختلف از جمله صنعت شیشه‌سازی و شیشه‌بری، می‌توان از کابین دوش ها و دوردوشی های شیشه ای هم استفاده کرد که در آن‌ها به جای طلق‌های پلکسی گلاس، از شیشه‌های سکوریت با ضخامت 6 یا 10 میلیمتر استفاده می‌شود. کابین دوش های شیشه ای معایب کابین دوش های طلقی را نداشته و تنها مشکلی که در آن‌ها وجود دارد، لک شدن شیشه آن‌هاست که خوشبختانه به راحتی قابل شستشو می‌باشند. همچنین، می‌توان با استفاده از اسپری نانو از لک شدن شیشه تا حدود 6 ماه جلوگیری کرد. ضمناً باید گفت شیشه‌های سکوریت در اثر برخورد ضربات سنگین به گوشه آن‌ها می‌شکنند؛ ولی خوشبختانه در اثر ضربه به قطعات بزرگ تقسیم نمی‌شوند و در نتیجه، شکستن آن‌ها خطر  جانی قابل توجهی ندارد. همچنین، تغییرات دمایی زیاد هم می‌تواند باعث شکستن شیشه‌های سکوریت شود که در حمام معمولاً چنین تغییرات دمایی زیادی به وجود نمی‌آید.

با توجه به مزایا و معایب کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی و شیشه ای، نمی‌توان پاسخ صریح و روشنی به این سؤال داد که کابین دوش شیشه ای بهتر است یا کابین دوش طلقی؟ انتخاب یک کابین دوش شیشه ای یا طلقی بیشتر از هر چیزی به سلیقه و شرایط شما بستگی دارد و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید کدام یک را انتخاب کنید. به عنوان مثال، بسیاری از خانواده‌هایی که افراد مسن یا کودکان دارند، ترجیح می‌دهند به جای کابین دوش های شیشه ای از کابین دوش های طلقی استفاده کنند؛ چرا که احساس می‌کنند شکستن شیشه سکوریت خطرناک‌تر از شکستن طلق پلکسی گلاس است.

تفاوت قیمت کابین دوش طلقی و کابین دوش شیشه ای

در پاسخ به سؤال آخر باید گفت در کابین دوش های طلقی به دلیل عدم ایستایی طلق، باید هر کدام از لنگه‌های طلق به طور کامل درون فریم آلومینیومی قرار بگیرد؛ در حالی که در کابین دوش های شیشه ای این طور نیست و یک فریم آلومینیومی در اطراف کابین دوش قرار می‌گیرد. بنابراین، وزن فریم آلومینیومی مصرفی در کابین دوش طلقی بسیار بیشتر از کابین دوش شیشه ای است. در مقابل، قیمت شیشه سکوریت و یراق آلات کابین دوش شیشه ای بیشتر از قیمت طلق پلکسی گلاس و یراق آلات کابین دوش طلقی است.

در نتیجه، تفاوتی بین قیمت کابین دوش طلقی و کابین دوش شیشه ای فریم دار با فریم سفید یا نقره‌ای مات با شیشه سکوریت ساده شفاف وجود ندارد. البته در صورت استفاده از شیشه‌های رنگی و مات یا فریم‌هایی با رنگ‌های دیگر و یا کابین دوش های بدون قاب (فریم لس) قیمت کابین دوش شیشه ای حدوداً بین 10% تا 120% بیشتر از کابین دوش طلقی خواهد بود که بسیار قابل توجه است.

قیمت کابین دوشقیمت دور دوشیپارتیشن دوش نیم فریم

مدل‌های مختلف دور دوشی شیشه ای

همان طور که گفته شد، دور دوشی های شیشه ای نسبت به دور دوشی های طلقی دارای تنوع بیشتری هستند. دور دوشی های طلقی تنها در یک مدل تولید می‌شوند؛ اما شرکت آبشار کابین دور دوشی های شیشه ای خود را در 4 مدل طراحی، تولید و اجرا می‌کند که عبارتند از:

1 ـ دور دوشی فریم دار با درب کشویی:

این مدل از دور دوشی شیشه ای شامل شیشه سکوریت سوپر کلیر 6 میل با درب کشویی به همراه فریم آلومینیومی خالص و ضخیم و سایر یراق آلات مورد نیاز است. فریم مصرفی در این مدل دارای رنگ کوره‌ای یا آبکاری آنادایز (کاملاً ضد آب و ضد زنگ) بوده و در رنگ‌های سفید، نقره‌ای مات، نقره‌ای براق، طلایی مات، طلایی براق و زیتونی براق موجود است. یراق آلات مصرفی نیز همگی ضد آب و ضد زنگ (از جنس استیل 304 یا برنج) بوده و در رنگ‌های هم‌رنگ با فریم موجود هستند.

2 ـ دوردوشی فریم دار با درب سه لته:

این مدل از دوردوشی شیشه ای نیز مشابه مدل قبلی است؛ با این تفاوت که در آن به جای درب کشویی از درب سه لته (کشویی + لولایی) استفاده می‌شود. دوردوشی فریم دار با درب سه لته در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که عرض دور دوشی حدوداً بین 90 تا 120 سانتیمتر باشد.

3 ـ دور دوشی فریم لس با درب کشویی:

این مدل از دور دوشی شامل شیشه سکوریت سوپر کلیر 10 میل با درب کشویی است که بدون قاب و تنها با تعدادی بست و لولا به دیوار و زمین، سکو، لبه، زیر دوشی، وان یا جکوزی متصل می‌شود. کلیه بست‌ها و لولاهای مصرفی در این مدل از جنس استیل 304 (کاملاً ضد آب و ضد زنگ) بوده و در آبکاری‌های نقره‌ای مات، نقره‌ای براق و طلایی براق موجود می‌باشند. دور دوشی های فریم لس نسبت به دور دوشی های فریم دار دارای آب‌بندی ضعیف‌تر و قیمت بیشتر هستند.

4 ـ دوردوشی فریم لس با درب لولایی:

دوردوشی فریم لس با درب لولایی مشابه دوردوشی های فریم لس با درب کشویی است؛ با این تفاوت که در آن به جای درب کشویی از درب لولایی استفاده می‌شود. این مدل از دوردوشی های شیشه ای در مواردی کاربرد دارند که عرض دور دوشی کمتر از حدود 60 سانتیمتر است. این مدل از دوردوشی های شیشه ای ضعیف‌ترین آب‌بندی را دارند.

آبشار کابین: طراح، تولید کننده و مجری انواع کابین دوش، دور دوشی، اتاق دوش، پارتیشن حمام و حمام مستر شیشه ای و طلقی

20 سال سابقه و تجربه

5 سال ضمانت یراق آلات و 10 سال خدمات پس از فروشی

تمامی شیشه‌های مصرفی در محصولات این شرکت از نوع سکوریت سوپر کلیر بوده و از کارخانه جام ایمن قزوین تهیه می‌گردند که یکی از بهترین کارخانه‌های تولید شیشه سکوریت در ایران است

شیشه حمامیپارتیشن دوش حمام

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب                کیفیت بالا               تحویل کارهای سفارشی در 4 روز 

درباره ما || با ما آشنا شوید

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675     02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010     09122371705     09121398937     09113578010 

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        absharkabin1@gmail.com

اینستاگرام:         absharkabin