ابعاد کابین دوش

کابین دوش های شرکت‌ها و مغازه‌های فروشنده یا وارد کننده کابین دوش، دارای ابعاد مشخص، ثابت و استانداردی هستند که ممکن است مناسب فضای شما یا به دلخواه شما نباشد. بنابراین، بهتر است برای تهیه کابین دوش، به شرکت‌ها، کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید کابین دوش مراجعه و کابین دوش مناسب فضای خود را سفارش دهید.

البته اگر شما به شرکت‌ها و مغازه‌های فروشنده کابین دوش مراجعه کنید، بیشتر آن‌ها می‌گویند تمامی کابین دوش هایی که می‌فروشند، خارجی (به خصوص ترک) است. اما در بسیاری از موارد این گونه نیست و آن‌ها هم کابین دوش های خود را به تولید کنندگان ایرانی سفارش می‌دهند. همچنین، امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که نسبت به یک دهه پیش صورت گرفته است، تولید کنندگان ایرانی می‌توانند کابین دوش هایی تولید کنند که از نظر کیفیت با کابین دوش های خارجی برابری کند. البته تولید کنندگانی هم وجود دارند که برای سود بیشتر اقدام به تولید کابین دوش های ارزان با کیفیت پایین می‌کنند.

شرکت آبشار کابین یکی از بهترین تولید کنندگان انواع کابین دوش است؛ نه فروشنده انواع کابین دوش. این شرکت می‌تواند با توجه به فضا و بر اساس سلیقه شما، انواع کابین دوش ها را در ابعاد مختلف کوچک و بزرگ و با شکل‌های مختلف صاف، مربع مستطیلی، 135 درجه (زاویه دار)، تمام گرد و نیم گرد تولید نماید. شرکت آبشار کابین محصولات خود را با قیمت مناسب و کیفیت بالا با ضمانت 5 ساله و خدمات پس از فروش 10 ساله تولید و عرضه می‌نماید. این موضوع می‌تواند خیال شما را از خرید یک کابین مناسب راحت کند.

متخصصان این شرکت توصیه می‌کنند برای فضاهای کوچکتر از 90 در 90 سانتیمتر (در کابین دوش های مربع مستطیلی و 135 درجه)، 100 در 100 سانتیمتر (در کابین دوش های گرد) و عمق 80 سانتیمتر (در کابین دوش‌های صاف) از کابین دوش استفاده ننمایید تا در هنگام استفاده از آن دچار مشکل نشده و بتوانید به راحتی دوش بگیرید.

بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از سفارش کابین دوش، حتماً با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از سرویس رایگان اندازه‌گیری و مشاوره استفاده نموده و کابین دوشی مناسب با فضای خود انتخاب کنید.

شماره‌های تماس جهت مشاوره محصولات

09113578010 ـ 09122371705 ـ 02177443675

اندازه کابین دوش مناسب برای شما به میزان زیادی به اندازه سرویس بهداشتی و فضای حمام شما بستگی دارد. ابعاد کابین دوش باید به گونه‌ای باشد که استفاده از سایر قسمت‌ها و تجهیزات داخل حمام را به راحتی برای شما فراهم کند. یکی دیگر از مواردی که در مورد ابعاد کابین دوش حائز اهمیت است، ابعاد زیر دوشی مورد استفاده در داخل کابین دوش است. در صورتی که در داخل کابین دوش از زیر دوشی استفاده شود، ابعاد کابین دوش باید حتماً به اندازه ابعاد زیر دوشی باشد.

ابعاد کابین دوشکابین دوشدور دوشیشیشه حمام

ابعاد استاندارد کابین دوش

همان طور که گفته شد، کابین دوش را می‌توان در اندازه‌های مختلف تولید و اجرا کرد. اما کابین دوش ها دارای ابعاد استانداردی هم هستند.

ابعاد استاندارد کابین دوش های مربع مستطیلی و گرد معمولاً بر اساس اندازه زیر دوشی مشخص می‌شوند و به صورت زیر هستند:

ـ ابعاد 80 در 80 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 90 در 90 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 90 در 90 سانتیمتر گرد

ـ ابعاد 100 در 100 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 100 در 100 سانتیمتر گرد

ـ ابعاد 100 در 80 سانتیمتر مستطیلی

ـ ابعاد 120 در 80 سانتیمتر مستطیلی

ـ ابعاد 120 در 90 سانتیمتر مستطیلی

البته زیر دوشی در اندازه‌های دیگری هم تولید می‌شود. ولی ابعاد استاندارد زیر دوشی موجود در بازار معمولاً شامل موارد بالاست.

کابین دوش های فریم لس ریلی صاف نیز دارای ابعاد استانداردی هستند. عرض استاندارد برای این نوع از کابین دوش ها 120 تا 300 سانتیمتر و عمق استاندارد نیز حداقل 80 سانتیمتر است.

ارتفاع استاندارد و ماکزیمم نیز برای تمام کابین دوش ها 200 سانتیمتر است.

حمام شیشه ایقیمت کابین دوشکابین دوش اتاق خوابکابین دوش ارزان قیمت

اجزای کابین دوش

«کابین دوش» را می‌توان به دو نوع تقسیم و تعریف کرد:

1 ـ دور دوشی: فضایی اتاق مانند که معمولاً در اطراف دوش حمام نصب می‌شود تا اولاً مانع از خیس و کثیف شدن قسمت‌های دیگر فضای حمام شود و ثانیاً قسمت‌های دیگر فضای حمام را به رختکن تبدیل نماید. دور دوشی را می‌توان بر روی وان، جکوزی، زیر دوشی، سکو، لبه و کف حمام نصب نمود. البته ممکن است دوش در فضایی غیر از حمام ـ مثلاً در اتاق خواب یا استخر خصوصی ـ قرار گرفته باشد که در این صورت هم می‌توان از دور دوشی استفاده نمود.

2 ـ اتاق دوش: فضایی اتاق مانند که دارای تجهیزاتی مانند دوش، وان، جکوزی، زیر دوشی و ... بوده و در فضایی غیر از حمام نصب می‌شود تا مکانی را برای استحمام به وجود آورد.

کابین دوش چه به صورت دور دوشی باشد و چه به صورت اتاق دوش، دارای 5 جزء است که عبارتند از:

1 ـ شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) سوپر کلیر در طرح‌ها، رنگ‌ها و ضخامت‌های مختلف یا طلق پلکسی گلاس

2 ـ قاب ضد آب و ضد زنگ از جنس بیلت نو آلومینیوم خالص تولید کارخانه اراک و آب‌کاری و آنادایز شده در رنگ‌های مختلف (سفید، نقره‌ای مات، نقره‌ای براق، طلایی مات، طلایی براق و زیتونی براق)

3 ـ یراق آلات ضد آب و ضد زنگ از جنس استیل 304 یا برنج در رنگ‌های مختلف

4 ـ انواع درزگیرها و نوارهای آلومینیومی یا پلاستیکی

5 ـ تجهیزات جانبی شامل دوش، زیر دوشی، وان، جکوزی و ...

زیر دوشی

زیر دوشی صفحه‌ای پلاستیکی (ورق‌های فایبرگلاس با روکش اکریلیک) یا سرامیکی است که در زیر فضای دوش نصب می‌شود تا این موضوع را تضمین کند که آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود و همچنین آب‌بندی و مکش آب به خوبی صورت گیرد. همان طور که گفته شد، زیر دوشی ها در ابعاد مشخص و استاندارد و در شکل‌های مربع مستطیلی و گرد و با ارتفاع‌های مختلف و مشخص ساخته می‌شوند. می‌توان بر روی انواع مختلف زیر دوشی ها کابین دوش نصب نمود که در این صورت، نیازی به استفاده از سنگ لبه در زیر کابین دوش نمی‌باشد.

قیمت دور دوشیقیمت حمام شیشه ایقیمت شیشه حمام

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب                کیفیت بالا               تحویل کارهای سفارشی در 4 روز 

درباره ما || با ما آشنا شوید

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675     02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010     09122371705     09121398937     09113578010 

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        absharkabin1@gmail.com

اینستاگرام:         absharkabin