ابعاد کابین دوش

کابین دوش در حدود 20 سال پیش به بازار ایران عرضه شد. در آن زمان تمامی کابین دوش های موجود در بازار ایران وارداتی بوده و توسط شرکت‌ها و کارخانه‌های خاصی وارد ایران می‌شد. این کابین دوش ها معمولاً دارای تجهیزاتی مانند ماساژور، جکوزی، پانل دوش و ... بودند و در ابعاد مشخص، ثابت و استانداردی تولید و عرضه می‌شدند. البته در آن زمان تعداد کمی کارگاه تولید کننده کابین دوش نیز در ایران وجود داشت که تنها قادر به ساخت کابین دوش های طلقی بودند. امروزه نیز شرکت‌ها، کارخانه‌ها و فروشگاه‌هایی هستند که کابین دوش های وارداتی را می‌فروشند. این کابین دوش ها علاوه بر گران بودن، ممکن است مناسب فضای مشتری یا به دلخواه او نباشند.

خوشبختانه از آن زمان تا به حال صنایع بسیاری مانند شیشه‌سازی و پروفیل‌سازی در کشور پیشرفت چشمگیری داشته‌اند و این پیشرفت موجب شده است در طول سال‌های اخیر تعداد زیادی کارگاه تولید کننده کابین دوش در ایران به وجود آید و کارگاه‌های قدیمی نیز اقدام به تولید کابین دوش های شیشه ای نمایند. این کارگاه‌ها محصولات خود را پس از سفارش مشتری و بر اساس فضای وی می‌سازند. بنابراین، بهتر است برای تهیه کابین دوش، به شرکت‌ها، کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید کابین دوش مراجعه و کابین دوش مناسب فضای خود را سفارش دهید.

البته برخی از شرکت‌ها و فروشگاه‌های فروشنده کابین دوش، کابین دوش های تولیدی همین کارگاه‌ها را به نام کابین دوش خارجی و به خصوص، ترک می‌فروشند؛ چرا که بسیاری از افراد بی چون و چرا به دنبال خرید کالاهای خارجی هستند. این نکته را باید گفت که امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که نسبت به قبل صورت گرفته است، تولید کنندگان ایرانی می‌توانند کابین دوش هایی تولید کنند که از نظر کیفیت با کابین دوش های خارجی برابری می‌کند و حتی در بعضی مواقع باکیفیت‌تر از کابین دوش های خارجی هستند. البته تولید کنندگانی هم وجود دارند که برای سود بیشتر اقدام به تولید کابین دوش های ارزان با کیفیت پایین می‌کنند.

شرکت آبشار کابین یکی از بهترین و قدیمی‌ترین تولید کنندگان انواع کابین دوش است که از سال 1380 در این زمینه فعالیت دارد. این شرکت می‌تواند با توجه به فضا و بر اساس سلیقه شما، انواع کابین دوش ها را در ابعاد مختلف کوچک و بزرگ و با شکل‌های مختلف صاف، مربع مستطیلی، 135 درجه (زاویه دار)، تمام گرد و نیم گرد تولید نماید. این کابین دوش ها به صورت شیشه ای (با استفاده از شیشه سکوریت سوپر کلیر به صورت فریم دار یا فریم لس با درب کشویی یا لولایی یا سه لته در رنگ‌های متنوع) یا طلقی (با استفاده از طلق پلکسی گلاس مشجر به صورت فریم دار با درب کشویی) طراحی و تولید می‌شوند. شرکت آبشار کابین محصولات خود را با قیمت مناسب و کیفیت بالا با ضمانت 5 ساله و خدمات پس از فروش 10 ساله تولید و عرضه می‌نماید. این موضوع می‌تواند خیال شما را از خرید یک کابین مناسب راحت کند.

همان طور که گفته شد، شرکت آبشار کابین توانایی تولید انواع کابین دوش در ابعاد مختلف را دارد. اما با این حال، متخصصان این شرکت توصیه می‌کنند برای فضاهای کوچکتر از 90 در 90 سانتیمتر (در کابین دوش های مربع مستطیلی و 135 درجه)، 100 در 100 سانتیمتر (در کابین دوش های گرد) و عمق 80 سانتیمتر (در کابین دوش‌های صاف) از کابین دوش استفاده ننمایید تا در هنگام استفاده از آن دچار مشکل نشده و بتوانید به راحتی دوش بگیرید.

بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از سفارش کابین دوش، حتماً با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از سرویس رایگان اندازه‌گیری و مشاوره استفاده نموده و کابین دوشی مناسب با فضای خود انتخاب کنید.

شماره‌های تماس جهت مشاوره محصولات

09113578010 ـ 09122371705 ـ 02177443675

اندازه کابین دوش مناسب برای شما به میزان زیادی به اندازه سرویس بهداشتی و فضای حمام شما بستگی دارد. ابعاد کابین دوش باید به گونه‌ای باشد که استفاده از سایر قسمت‌ها و تجهیزات داخل حمام را به راحتی برای شما فراهم کند. زیردوشی یکی از تجهیزات جانبی است که می‌توان در داخل کابین دوش از آن استفاده کرد. زیردوشی ها در ابعاد استاندارد و مشخصی ساخته می‌شوند. بنابراین، یکی دیگر از مواردی که در انتخاب ابعاد کابین دوش مؤثر است، ابعاد زیر دوشی مورد استفاده در داخل کابین دوش می‌باشد. در صورتی که در داخل کابین دوش از زیر دوشی استفاده شود، ابعاد کابین دوش باید حتماً به اندازه ابعاد زیر دوشی باشد.

ابعاد کابین دوشکابین دوشدور دوشیشیشه حمام

ابعاد استاندارد کابین دوش

همان طور که گفته شد، کابین دوش را می‌توان در اندازه‌های مختلف تولید و اجرا کرد. اما کابین دوش ها دارای ابعاد استانداردی هم هستند.

ابعاد استاندارد کابین دوش های مربع مستطیلی و گرد معمولاً بر اساس اندازه زیر دوشی مشخص می‌شوند و به صورت زیر هستند:

ـ ابعاد 80 در 80 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 90 در 90 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 90 در 90 سانتیمتر گرد

ـ ابعاد 100 در 100 سانتیمتر مربعی

ـ ابعاد 100 در 100 سانتیمتر گرد

ـ ابعاد 100 در 80 سانتیمتر مستطیلی

ـ ابعاد 120 در 80 سانتیمتر مستطیلی

ـ ابعاد 120 در 90 سانتیمتر مستطیلی

البته زیر دوشی در اندازه‌های دیگری هم تولید می‌شود. ولی ابعاد استاندارد زیر دوشی موجود در بازار معمولاً شامل موارد بالاست.

کابین دوش های فریم لس ریلی صاف نیز دارای ابعاد استانداردی هستند. عرض استاندارد برای این نوع از کابین دوش ها 120 تا 300 سانتیمتر و عمق استاندارد نیز حداقل 80 سانتیمتر است.

ارتفاع استاندارد و حداکثری نیز برای تمام کابین دوش ها 200 سانتیمتر است. البته این ارتفاع را در کابین دوش های فرم لس می‌توان تا حدود 230 سانتیمتر افزایش داد.

حمام شیشه ایقیمت کابین دوشکابین دوش اتاق خوابکابین دوش ارزان قیمت

اجزای کابین دوش

«کابین دوش» را می‌توان به دو نوع تقسیم و تعریف کرد:

1 ـ دور دوشی: فضایی اتاق مانند که معمولاً در اطراف دوش حمام نصب می‌شود تا اولاً مانع از خیس و کثیف شدن قسمت‌های دیگر فضای حمام شود و ثانیاً قسمت‌های دیگر فضای حمام را به رختکن تبدیل نماید. دور دوشی را می‌توان بر روی وان، جکوزی، زیر دوشی، سکو، لبه و کف حمام نصب نمود. البته ممکن است دوش در فضایی غیر از حمام ـ مثلاً در اتاق خواب یا استخر خصوصی ـ بر روی دیوار کاشی‌کاری شده قرار گرفته باشد که در این صورت هم می‌توان از دور دوشی استفاده نمود.

2 ـ اتاق دوش: فضایی اتاق مانند که دارای تجهیزاتی مانند دوش، زیر دوشی (یا وان یا جکوزی) و ... بوده و در فضایی غیر از حمام نصب می‌شود تا مکانی را برای استحمام به وجود آورد.

کابین دوش های تولیدی شرکت آبشار کابین چه به صورت دور دوشی باشند و چه به صورت اتاق دوش، دارای 5 جزء هستند که عبارتند از:

1 ـ شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) سوپر کلیر در طرح‌ها، رنگ‌ها و ضخامت‌های مختلف یا طلق پلکسی گلاس

2 ـ قاب ضد آب و ضد زنگ از جنس بیلت نو آلومینیوم خالص تولید کارخانه اراک و آبکاری و آنادایز شده در رنگ‌های مختلف (سفید، نقره‌ای مات، نقره‌ای براق، طلایی مات، طلایی براق و زیتونی براق)

3 ـ یراق آلات ضد آب و ضد زنگ از جنس استیل 304 یا برنج در رنگ‌های مختلف

4 ـ انواع درزگیرها و نوارهای آلومینیومی و پلاستیکی

5 ـ تجهیزات جانبی شامل دوش، زیر دوشی، وان، جکوزی و ...

زیر دوشی

زیر دوشی صفحه‌ای پلاستیکی (ورق‌های فایبرگلاس با روکش اکریلیک) یا سرامیکی است که در زیر فضای دوش نصب می‌شود تا این موضوع را تضمین کند که آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود و همچنین آب‌بندی و مکش آب به خوبی صورت گیرد. همان طور که گفته شد، زیر دوشی ها در ابعاد مشخص و استاندارد، با ارتفاع‌های مختلف و مشخص و معمولاً در شکل‌های مربع مستطیلی و گرد ساخته می‌شوند. می‌توان بر روی انواع مختلف زیر دوشی ها کابین دوش نصب نمود که در این صورت، نیازی به استفاده از سنگ لبه در زیر کابین دوش نمی‌باشد. در صورت عدم استفاده از زیر دوشی، بهتر است زیر دوشی بر روی یک لبه سنگی یا سرامیکی اجرا شود تا هم آب‌بندی بهتری داشته باشد، هم طول عمر بیشتری داشته باشد و هم زیباتر باشد.

قیمت دور دوشیقیمت حمام شیشه ایقیمت شیشه حمام

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب                کیفیت بالا               تحویل کارهای سفارشی در 4 روز 

درباره ما || با ما آشنا شوید

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675     02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010     09122371705     09121398937     09113578010 

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        absharkabin1@gmail.com

اینستاگرام:         absharkabin