دور دوشی شیشه ای حمام

امروزه بسیاری از طراحان برای فضاسازی خانه‌ها از مصالح جدید و به خصوص، شیشه استفاده می‌کنند که هم زیبایی خاصی دارد و هم باعث بزرگتر دیده شدن خانه‌ها می‌شود. همچنین، علاوه بر حال و پذیرایی به حمام و سرویس بهداشتی نیز توجه ویژه‌ای دارند و از دوردوشی شیشه ای حمام استفاده می‌نمایند. منظور از دور دوشی حمام فضایی اتاق مانند است که در اطراف دوش حمام بر روی زیر دوشی، زمین، سکو یا لبه و یا بر روی وان و جکوزی نصب می‌شود تا اولاً مانع از خیس و کثیف شدن قسمت‌های دیگر فضای حمام شود و آن‌ها را به رختکن تبدیل نماید و ثانیاً گرما را در محیط حفظ و مانع از هدر رفتن آن گردد. دوردوشی شامل یک یا چند پانل شیشه ای یا طلقی ثابت و متحرک است.

دور دوشی حمام از اجزای مختلفی تشکیل شده است:

1 ـ شیشه سکوریت سوپر کلیر در طرح‌ها، رنگ‌ها و ضخامت‌های مختلف یا طلق پلکسی گلاس

2 ـ فریم (قاب) ضد آب و ضد زنگ از جنس بیلت نو آلومینیوم خالص تولید کارخانه اراک و آب‌کاری شده در رنگ‌های مختلف (سفید، نقره‌ای مات، نقره‌ای براق، طلایی مات، طلایی براق و زیتونی براق)

3 ـ یراق آلات (چرخ، دستگیره، لولا، بست و ...) ضد آب و ضد زنگ از جنس استیل 304 یا برنج در رنگ‌های مختلف

4 ـ انواع درزگیرها و نوارهای آلومینیومی یا پلاستیکی

در بین دور دوشی های شیشه ای و طلقی، دوردوشی شیشه ای جدیدتر و مدرن‌تر بوده و به دلیل زیبایی بیشتر، در طول سالیان اخیر مشتریان بیشتری را به خود اختصاص داده است. این نوع از دور دوشی ها دارای مزایا و معایبی هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود. این مزایا و معایب می‌توانند به شما در انتخاب دوردوشی شیشه ای یا طلقی کمک کند؛ چرا که نمی‌توان پاسخ روشنی به این سؤال داد که دور دوشی شیشه ای بهتر است یا دور دوشی طلقی؟

دوردوشی شیشه ایدور دوشی طلاییدور دوشی شیشه ای

مزایای دور دوشی شیشه ای

از جمله مزایای دوردوشی شیشه ای نسبت به دوردوشی طلقی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1 ـ اجرا به صورت منحنی و خم

2 ـ مقاومت در برابر آتش

3 ـ شکستن به قطعات ریز در اثر برخورد ضربه‌های بسیار سنگین؛ به دلیل سکوریت بودن؛ که احتمال خطر را کاهش می‌دهد

4 ـ قابلیت اجرای طرح‌های زیبا و دلخواه بر روی دور دوشی

5 ـ دارا بودن جلوه‌ای خاص، زیبا و مدرن

معایب دوردوشی شیشه ای

از جمله معایب دوردوشی شیشه ای نسبت به دوردوشی طلقی نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 ـ عدم استفاده آسان در قوس‌هایی با ابعاد مختلف

2 ـ حمل و نقل دشوار به دلیل وزن زیاد؛ مخصوصاً در مورد شیشه سکوریت  10 میل (دوردوشی شیشه ای فریم لس)

3 ـ عدم قابلیت برش طرح‌های پیچیده

4 ـ جذب رطوبت بالا و لک شدن فریم‌ها؛ مخصوصاً فریم‌های طلایی و زیتونی

قیمت دور دوشی شیشه ایدور دوشی حمامقیمت دور دوشی حمام

انواع دوردوشی شیشه ای

شرکت آبشار کابین می‌تواند دور دوشی های شیشه ای خود را در 3 مدل مختلف طراحی و تولید نماید که در تمامی آن‌ها می‌توان از شیشه سکوریت در رنگ‌های مختلف ساده، دودی، برنزی و ... به صورت شفاف، ساتینا و یا سندبلاست شده استفاده نمود. این 3 مدل عبارتند از:

1 ـ دوردوشی شیشه ای مدل فریم دار ریلی

2 ـ دوردوشی شیشه ای مدل فریم لس ریلی

3 ـ دوردوشی شیشه ای مدل فریم لس لولایی

مدل فریم دار ریلی

در این مدل از دوردوشی شیشه ای از شیشه سکوریت 6 میل استفاده می‌شود که در درون یک قاب آلومینیومی محکم شده و با پیچ یا پرچ به دیوار متصل می‌گردد. قاب مصرفی در دور دوشی شیشه ای فریم دار از جنس آلومینیوم خالص و ضد آب و ضد زنگ با رنگ آنادایر بوده و در رنگ‌های سفید، نقره‌ای مات، نقره‌ای براق (کروم)، طلایی مات، طلایی براق و زیتونی براق موجود می‌باشد. کلیه یراق آلات مصرفی در این مدل از دور دوشی حمام از جنس استیل 304 یا برنج و ضد آب و ضد زنگ با ضمانت 5 ساله هستند و در رنگ‌های آبکاری سفید، نقره‌ای براق، طلایی براق و زیتونی براق موجود می‌باشند. دوردوشی فریم دار رایج‌ترین، استانداردترین و بهترین مدل دور دوشی است.

مدل فریم لس ریلی

در این مدل از دور دوشی شیشه ای حمام از شیشه سکوریت 10 میل استفاده می‌شود که بدون قاب و با تعدادی بست به دیوار و زیر دوشی، وان، جکوزی، سکو، لبه یا کف حمام متصل می‌گردد و درب به صورت کشویی با استفاده از یک ریل استیل 304 در پشت شیشه‌های ثابت حرکت می‌کند. کلیه یراق آلات مصرفی در این مدل از دوردوشی شیشه ای از جنس استیل 304 و ضد آب و ضد زنگ با ضمانت 5 ساله هستند و در رنگ‌های آبکاری نقره‌ای مات، نقره‌ای براق و طلایی براق موجود می‌باشند. دوردوشی های فریم لس ریلی گران‌ترین مدل دور دوشی هستند.

مدل فریم لس لولایی

در این مدل از دوردوشی شیشه ای نیز از شیشه سکوریت 10 میل استفاده می‌شود که بدون قاب و با تعدادی بست به دیوار و زیر دوشی، وان، جکوزی، سکو، لبه یا کف حمام متصل می‌گردد و درب با استفاده از تعدادی لولا به شیشه‌های ثابت متصل شده و به صورت لولایی باز و بسته می‌شود. کلیه یراق آلات مصرفی در این مدل از دوردوشی شیشه ای حمام اعم از دستگیره‌ها، بست‌ها، لولاها و ... نیز از جنس استیل 304 و ضد آب و ضد زنگ با ضمانت 5 ساله هستند و در رنگ‌های آبکاری نقره‌ای مات، نقره‌ای براق و طلایی براق موجود می‌باشند. دور دوشی های فریم لس لولایی دارای ضعیف‌تری آب‌بندی هستند.

دور دوشی گرددور دوشی فریم لس

قیمت دوردوشی شیشه ای

با توجه به این که شرکت آبشار کابین تولید کننده انواع دور دوشی شیشه ای بر اساس سلیقه و فضای شما می‌باشد، قیمت دوردوشی شیشه ای تولیدی این شرکت مشخص و ثابت نیست و به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

1 ـ نوع، طرح و رنگ اجزای تشکیل دهنده و مدل و شکل دوردوشی شیشه ای حمام:

دور دوشی شیشه ای از اجزای مختلفی نظیر فریم و یراق آلات ساخته شده است و هر جزء در انواع، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف اجرا می‌شوند که هر کدام قیمت مخصوص به خود را دارند. ضمن این که همان طور که گفته شد، دوردوشی های شیشه ای شرکت آبشار کابین در 3 مدل تولید می‌شوند که در قیمت این محصول مؤثر هستند.

2 ـ ابعاد دور دوشی شیشه ای:

دور دوشی های شیشه ای در ابعاد مختلف و بر اساس فضای شما ساخته می‌شوند. هر چه ابعاد دوردوشی شیشه ای بزرگتر باشد، متراژ شیشه و وزن فریم آلومینیومی مصرفی نیز بیشتر شده و در نتیجه، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

3 ـ حمل و نصب:

دوردوشی شیشه ای باید از محل کارگاه به محل نصب، حمل و در آن جا نصب شود. بنابراین، هر چه محل نصب از محل کارگاه دورتر باشد، قیمت دور دوشی شیشه ای افزایش می‌یابد. البته اجرت نصب در تمام محل‌ها ثابت و وابسته به مدل دوردوشی شیشه ای است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت دوردوشی شیشه ای می‌توانید پس از اندازه‌گیری تقریبی دور دوشی خود با کارشناسان واحد فروش شرکت آبشار کابین تماس حاصل فرمایید.

شماره‌های تماس جهت کسب اطلاعات درباره قیمت محصولات

09113578010 ـ 02177443675

دور دوشی ریلیدور دوشی ارزان

دور دوشی یا اتاق دوش؟؟؟

در اواسط دهه 1370 کالایی به نام «کابین دوش» از کشورهای خارجی، مخصوصاً ترکیه، وارد ایران شد که قیمت بسیار بالایی داشت و تنها در تعداد اندکی از خانه‌های لوکس مناطف بالای شهر تهران دیده می‌شد. این کابین دوش ها دارای تجهیزاتی از قبیل سونا، جکوزی، ماساژور، پانل دوش، سقف و چراغ، تلفن و ... بودن و دلیل قیمت بسیار بالای آن‌ها نیز همین بود. اما در طول همان سال‌های اولیه برخی از کالای تولید کننده این کالا در ایران به وجود آمدند. اما این تولید کنندگان که اغلب توانایی تولید محصولات مشابه این کابین دوش های خارجی با آن همه تجهیزات را نداشتند، محصولی را به نام «دور دوشی» تولید کردند. این گونه کابین دوش های موجود در بازار به دو دسه تقسیم شدند: دوردوشی و اتاق دوش (ساده و پیشرفته).

همان طور که گفته شد، دور دوشی چند پانل شیشه ای یا طلقی ثابت و متحرک است که بر روی زیر دوشی، سونا، جکوزی، لبه، سکو یا کف زمین در اطراف دوش و متناسب با فضای حمام شما طراحی، تولید و اجرا می‌شود تا فضای دوش گرفتن را از سایر قسمت‌های حمام جدا کند. اما اتاق دوش فضایی اتاق مانند است که در فضایی به جز حمام نصب می‌شود تا فضایی را برای دوش گرفتن فراهم آورد. اتاق دوش که در سالن‌های آرایشی و پیراشی، اتاق خواب، باشگاه‌های ورزشی و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد، نسبت به دور دوش دارای برخی تجهیزات جانبی است. این تجهیزات جانبی می‌تواند بسیار ساده (شامل زیر دوشی و شیر آلات) باشد یا تجهیزات بیشتری مانند سونا و جکوزی و ... داشته باشد.

بنابراین، دوردوشی نسبت به اتاق دوش قیمت بسیار پایین‌تری دارد. همین موضوع باعث شده است بسیاری از افراد بتوانند با توجه به بودجه‌ای که دارند، گزینه مناسبی از دوردوشی را انتخاب و در خانه یا محل کار خود اجرا کنند. این اختلاف قیمت به گونه‌ای است که قیمت یک دور دوشی ساده و استاندارد حدوداً بین 2.400.000 تا 3.700.000 تومان است؛ در حالی که قیمت اتاق دوش ساده و استاندارد از حدود 6 میلیون تومان شروع شده و در مورد اتاق دوش های پیشرفته به بیش از 30 میلیون تومان می‌رسد. علاوه بر این، بسیاری از تجهیزات جانبی اتاق دوش ها بسیار کم‌استفاده بوده و تنها فضای زیادی را اشغال می‌کنند. همچنین، دوردوشی ها تنوع و کارآیی بسیار بالاتری دارند که باعث می‌شود بتوان از آن‌ها در فضاها و شرایط مختلفی بتوان استفاده کرد.

پس در بین دوردوشی و اتاق دوش، مطمئناً دوردوشی گزینه مناسب‌تری است. شرکت ابشار کابین نیز که از سال 1380 فعالیت خود را با تولید دوردوشی های طلقی آغاز کرد، امروزه می‌تواند متناسب با فضای شما انواع مختلف دوردوشی های شیشه ای و طلقی را با کیفیت عالی و قیمت مناسب طراحی، تولید و اجرا نماید. تمامی این محصولات دارای 5 سال ضمانت یراق آلات و 10 سال خدمات پس از فروش می‌باشند.

دوردوشی یا پارتیشن دوش؟؟؟

پارتیشن دوش یا پارتیشن حمام نیز مانند دور دوشی و اتاق دوش، یکی از محصولات شیشه حمامی می‌باشد که امروزه مورد توجه قرار گرفته است. در خانه‌هایی که حمام و سرویس بهداشتی در یک فضای مشترک قرار گرفته‌اند، بهتر است به گونه‌ای حمام و سرویس بهداشتی را از یکدیگر جدا کرد تا بعد از هر بار دوش گرفتن مجبور به تمیز و خشک کردن سرویس بهداشتی نباشیم. در گذشته این کار را معمولاً به وسیله یک پرده پلاستیکی انجام می‌دادند؛ اما امروزه می‌توان برای این کار از یک پارتیشن شیشه ای (یا طلقی) استفاده کرد که هم زیبایی بیشتری دارد، هم تمیز کردن آن بسیار راحت‌تر انجام می‌شود و هم بیشتر از ورود آب به سایر قسمت‌ها در هنگام دوش گرفتن جلوگیری می‌کند.

شرکت آبشار کابین با تکیه بر تجهیزات و تجربه متخصصان خود می‌تواند پارتیشن دوش شیشه ای را در سه مدل طراحی، تولید و اجرا کند:

1 ـ پارتیشن دوش فریم لس: رایج‌ترین مدل پارتیشن حمام است و شامل یک پانل شیشه ای سکوریت 10 میل (ساده، دودی، برنزی، مشکی و ... به صورت شفاف، ساتینا و سندبلاست شده) می‌باشد که به وسیله تعدادی بست استیل 304 (در رنگ‌های نقره‌ای مات و براق و طلایی براق) کاملاً ضد آب و ضد زنگ به دیوار و کف زمین، سکو، لبه، زیر دوشی، سونا یا جکوزی متصل می‌گردد.

2 ـ پارتیشن دوش فریم دار: شامل یک پانل شیشه ای سکوریت 6 میل (در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف) است که درون یک قاب آلومینیومی خالص کاملاً ضد آب و ضد زنگ (در رنگ‌های کوره‌ای یا آنادایز سفید، نقره‌ای مات و براق، طلایی مات و براق و مشکی مات) قرار گرفته و به وسیله پیچ یا پرچ به دیوار و کف زمین، سکو، لبه، زیر دوشی، سونا یا جکوزی متصل می‌گردد.

3 ـ پارتیشن دوش نیم فریم: جدیدترین مدل پارتیشن حمام است و در واقع، ترکیبی است از دو مدل دیگر؛ به این صورت که یک پانل شیشه ای سکوریت 6 میل در یک طرف (سمت دیوار) درون یک قاب آلومینیومی قرار گرفته و در سه طرف دیگر بدون قاب بوده و به وسیله تعدادی بست استیل 304 به کف زمین، سکو، لبه، زیر دوشی، سونا یا جکوزی متصل می‌شود.

عرض پارتیشن حمام معمولاً بین 50 تا 80 سانتیمتر و ارتفاع استاندارد آن نیز 2 متر است. در بعضی موارد و به خصوص، در مواردی که عرض پارتیشن دوش زیاد است، نیاز به استفاده از جک نگهدارنده وجود دارد که در قیمت نهایی این محصول بسیار مؤثر می‌باشد. قیمت یک پارتیشن شیشه ای حمام استاندارد حدوداً بین 1.400.000 تا 2.000.000 تومان است. البته در صورت افزایش ابعاد پارتیشن حمام و یا استفاده از جک نگهدارنده یا شیشه‌های خاص این قیمت افزایش پیدا می‌کند.

گاهی اوقات می‌توان به جای دوردوشی از پارتیشن حمام استفاده کرد. این موضوع می‌تواند در کاهش قیمت شیشه حمامی تأثیر فراوانی داشته باشد و یکی از بهترین راه حل ها برای کاهش قیمت کابین دوش و دوردوشی و به طور کلی، شیشه حمامی است. اما باید این نکته را گفت که پارتیشن دوش توانایی جلوگیری از خروج بخار از فضای دوش را به اندازه دور دوشی ندارد. البته دور دوشی هم نمی‌تواند به طور کامل این کار را انجام دهد.

کابین دوشکابین دوش ارزان قیمت

دوردوشی شیشه ای یا دوردوشی طلقی؟؟؟

همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد، ممکن است دوردوشی به صورت طلقی با استفاده از طلق پلکسی گلاس طراحی، تولید و اجرا شود. دور دوشی طلقی معایب دور دوشی شیشه ای را نداشته و طول عمر بیشتری نیز دارد. دلیل این طول عمر بیشتر، سبک بودن طلق پلکسی گلاس نسبت به شیشه و وارد شدن فشار کمتر به چرخ‌ها می‌باشد. اما همان طور که گفته شد، دوردوشی شیشه ای نیز مزایایی دارد و گاهی اوقات امکان اجرای دوردوشی طلقی وجود ندارد.

با این حال، بعضی از خانواده‌ها که در خانه خود کودک یا سالمند دارد یا به هر دلیل دیگری از شکستن شیشه می‌ترسند، می‌توانند از دور دوشی طلقی بهره ببرند. همچنین، در بعضی موارد دور دوشی باید به گونه‌ای اجرا شود که در زیر بدون فریم باشد. در این صورت، تنها می‌توان دور دوشی های شیشه ای فریم لس را اجرا کرد. بنابراین، همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد، انتخاب دوردوشی شیشه ای و طلقی بستگی به شرایط مشتری دارد.

اگر به فکر انتخاب یک دوردوشی مناسب برای فضا و شرایط خود هستید و دچار سردرگمی شده‌اید، از فضای خود عکس گرفته و با شماره 09122371705 در تماس باشید تا کارشناسان ما شما راهنمایی کنند.

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب                کیفیت بالا               تحویل کارهای سفارشی در 4 روز 

درباره ما || با ما آشنا شوید

آبشار کابین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با تولید کابین دوش ها و دور دوشی های طلقی (پلکسی گلاس) آغاز کرد. آبشار کابین در طول این سال‌ها همواره به دنبال گسترش محصولات و جلب رضایت مشتری‌های خود بوده است. از آن جمله می‌توان به تولید کابین دوش ها و دور دوشی های شیشه ای با شیشه سکوریت سوپر کلیر، تولید کابین دوش های گرد، تولید کابین دوش های فریم لس و تولید کابین دوش های طلایی و زیتونی اشاره کرد.

جهت ارتباط با ما

تلفن:    02177443675     02177442489     02166522589

موبایل:    09123578010     09122371705     09121398937     09113578010 

کارگاه و دفتر شعبه شرق تهران: همت شرق (شهید زین الدین) ـ بعد از بزرگراه امام علی (ع) ـ خروجی شمیران نو ـ خیابان نونوار غربی ـ پلاک 83 

دفتر شعبه غرب تهران:  ستارخان ـ خیابان رئیس زاده

 ایمیل:        absharkabin1@gmail.com

اینستاگرام:         absharkabin