وان و جکوزی

وان

«وان حمام» به ظرف بزرگی گفته می‌شود که انسان‌ها در آن خود را می‌شویند.

در زمان‌های قدیم، مردم به دو دلیل به حمام می‌رفتند: یکی پاکیزه شدن و دیگری آمادگی برای مراسم مذهبی. رومیان و یونانیان نیز برای آرامش یافتن به حمام می‌رفتند. در میان مصریان نیز استفاده از حمام برای تشریفات مذهبی بود. قدیمی‌ترین حمام‌ها، در کاخ شهر نوسس واقع در جزیره کرت با قدمتی ۴۰۰۰ ساله است. حمام‌های این کاخ دارای پاشویه و وان بودند. در منزل ملکه، یک وان متعلق به سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۷۰۰ پیش از میلاد یافت شده است. از آن جا که وان برای استفاده انسان طراحی شده است، شکل آن تقریباً در طول تاریخ ثابت مانده است. در روزگاران گذشته، یونانیان در وان، حمام می‌کردند. وان‌ها معمولاً از سنگ‌های صیقلی شده، مرمر (کلسیم کربنات تقریباً خالص) یا چوب ساخته می‌شدند.

یک حمام خوب باید احساس تازگی در شما ایجاد کند و بسیار مهم است که دکور حمام همراه با تازگی، حس آرامش را نیز القاء کند.

جکوزی

«جکوزی» نام شرکت آمریکایی تولید کننده وان حمام گردابی است. اولین محصول این شرکت، وان حمام با جت‌های آب ماساژ دهنده بود. این شرکت در سال ۱۹۱۵ میلادی تأسیس شد. بنیانگذاران این شرکت برادران جکوزی بودند که در حدود سال ۱۹۰۰ میلادی از ایتالیا به آمریکا مهاجرت کرده بودند. دفتر مرکزی این شرکت در کالیفرنیا قرار دارد.

در ایران این نوع محصولات غالباً با همان نام تجاری جکوزی شناخته می‌شوند. جکوزی در واقع، محیط بسته حوضچه مانندی است که آب موجود در آن فضا جهت ماساژ دادن عضله‌های مختلف بدن با فشار زیاد توسط پمپ‌های قوی از طریق لوله‌های تعبیه شده در قسمت‌های مختلف دیواره به داخل حوضچه رانده می‌شود. از جکوزی به منظور رفع خستگی و ماساژ آبی استفاده می‌گردد. ماساژ در زیر آب از روش‌های درمانی بسیار مؤثر در رفع درد عضلات، مفاصل و استخوان‌ها می‌باشد. استفاده کنندگان از جکوزی در داخل حوضچه قرار می‌گیرند و اعضای بدن خود را به تناوب در مسیر فواره‌های زیر آب قرار می‌دهند. همچنین جکوزی دارای یک یا چند پله یا پاشویه است تا افرادی که از آن استفاده می‌کنند، بتوانند بر روی آن بنشینند و عمل ماساژ ماهیچه پا و پشت را در تماس با آب پر فشار همراه با هوا انجام دهند. معمولاً از سرامیک و کاشی برای تزئین جکوزی استفاده می‌شود.

جکوزی از نظر گنجایش به دو دسته یک نفره و چند نفره تقسیم می‌شود. جکوزی یک نفره مانند وان حمام بوده و جهت تأمین فشار مورد نیاز جت‌ها از یک پمپ استفاده می‌کند. بدنه جکوزی یک نفره که در حمام یا در اتاق‌ها نصب می‌شود، معمولاً از جنس فایبرگلاس ساخته می‌شود. در این نوع جکوزی پس از هر بار مصرف، آب جکوزی تخلیه می‌شود. بعضی از این نوع جکوزی ها مجهز به المنت حرارتی جهت گرم کردن آب نیز هستند. جکوزی چند نفره با توجه به ظرفیت آن (۲ نفره، ۴ نفره، ۶ نفره، ۸ نفره و ۱۲ نفره) دارای ابعاد مختلفی است. داخل این نوع جکوزی ها از آب پر شده و توسط جت‌هایی به داخل آن از اطراف با فشار معین آب گرم دمیده می‌شود. جکوزی چند نفره در ساختمان‌ها و محل‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. جکوزی چند نفره از مصالح ساختمانی و با همان شرایط دیوارهای استخر ساخته می‌شود. اجزای سیستم تصفیه جکوزی های چند نفره همان تجهیزات استخرهای کوچک می‌باشد. پمپ تصفیه در سیستم جکوزی مانند پمپ تصفیه استخر عمل کرده، آب را از کف جکوزی گرفته و پس از عبور از صافی اولیه به سمت صافی‌های اصلی هدایت می‌کند.

برخی از جکوزی های مدرن دارای تجهیزات و امکاناتی مانند ماساژور، سیستم تزریق گاز ازن به منظور استریلیزه کردن آب، چراغ‌های زیر آب، چراغ‌های پس زمینه، صفحه کنترل کامپیوتری، رادیو، اسپیکر ضد آب، ریموت کنترل و بالشتک زیرسری می‌باشند. البته باید این نکته را یادآور شد که استفاده از لنز در محیط جکوزی با توجه به حرارت آب و تأثیر آن بر لنز توصیه نمی‌شود. استفاده از جکوزی برای مادران باردار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود؛ زیرا گرمای آب به کودک درون رحم مادر آسیب جدی وارد می‌نماید.

هر فرد در زمان استفاده از حمام در حالت عادی حدود ۱۸۰ لیتر آب مصرف می‌نماید؛ اما یک جکوزی با حدود ۶۰ لیتر آب پر می‌شود. بدیهی است که هر شخص در بدو ورود به جکوزی در حدود ۲۰ دقیقه از امکانات ماساژ جکوزی استفاده می‌نماید. در این حالت بدن انسان برای تنظیف کاملاً آماده است؛ زیرا آب به جسم چربی‌های آلوده موجود بر روی پوست نفوذ کرده و به سادگی این چربی‌ها آماده جدا شدن از بدن هستند. لذا پس از مرحله ماساژ، شما می‌توانید به سادگی توسط بلوئرهای کف جکوزی و مقدار کمی شامپوی مایع، کل جکوزی را تبدیل به یک وان پر از کف کنید و سپس، بدن خود را توسط شامپوی مایع به راحتی تنظیف نموده و در نهایت نیز توسط شیر دوشی تلفنی متحرک و شلنگ ۱/۵ متری فلزی استیل آن، بدن خود را آب بکشید و بدین ترتیب، تقریباً ۳۰% در مصرف آب صرفه جویی نمایید.

کابین روی وان و جکوزی | کابین دوش وان و جکوزی

کابین دوش را می‌توان بر روی وان و جکوزی نیز اجرا نمود تا بدین وسیله اولاً مانع از ریزش آب به فضای اطراف شد و ثانیاً وان و جکوزی را از دیگر قسمت‌های حمام جدا نموده و حمام را زیبا کرد. به این نوع از کابین دوش ها اصطلاحاً «کابین روی وان و جکوزی»، «رووانی» یا «کابین دوش وان و جکوزی» می‌گویند. تنوع کابین دوش های وان و جکوزی بیشتر از سایر کابین دوش ها می‌باشد.

قیمت محصولات ما را با همکاران دیگر مقایسه کنید

قیمت مناسب                کیفیت بالا               تحویل کارهای سفارشی در 4 روز 

درباره ما || با ما آشنا شوید

تولید کننده:

انواع کابین دوش از سال 1380 انواع دور دوشی و پارتیشن حمام، کشویی و بازشو همراه با شیشه سکوریت 6 / 8 / 10 میل یا طلق پلکسی گلاس
به دلیل تنوع محصولات، طراحی، ساخت و اجرای انواع کابین دوش های حمام با توجه به فضای کنونی حمام شما با کمترین تغییرات صورت می‌گیرد
رنگ‌بندی فریم: طلایی / سفید / استیل / نقره‌ای مات / زیتونی