بلاگ

10 حمام آب گرم برتر دنیا را بشناسید!

در این مقاله قصد داریم تا 10 حمام آب گرم برتر جهان را که بسیار معروف و محبوب و البته با تجهیزات هستند را معرفی کنیم، حمام هایی که تلفیقی از سنت و مدرنیته می باشند با داشتن کابین دوش و دیگر امکانات از مراجعین خود دلبری میکنند…

آبشار کابین

در شماره 10: SZECENYÍ (بوداپست)

بزرگترین حمام های حرارتی دارویی اروپا در پایتخت مجارستان، بوداپست واقع شده است و دارای 15 استخر است که سه تای آن بزرگترین استخر در هوای آزاد است. حمام ها در محوطه حمام Szechenyi واقع شده اند که در سال 1913 به سبک کلاسیک و نئو رنسانس ساخته شده است. از آن زمان، آب آن، سرشار از سولفات کلسیم، منیزیم، بی کربنات و سایر مواد معدنی، به تسکین مشکلات دژنراتیو مفاصل یا التهاب کمک کرده است.

در شماره 9: چشمه های آب گرم MA’IN (اردن)

چشمه های آبگرم معین در منطقه ای به ارتفاع 264 متر از سطح دریا واقع شده اند و می توانید در 63 چشمه محل با دمای متفاوت و به بیش از 50 درجه سانتی گراد از آن لذت ببرید. آب گرم از بالای کوه بازالتی که توسط شکاف‌های گدازه‌ای زیرزمینی گرم شده است، می‌آید و از طریق سه آبشار به حمام حرارتی می‌ریزد.

در شماره 8: چشمه های آب گرم هندسی (شیلی)

در منطقه Los Ríos، غوطه ور در پارک ملی Villarrica، شاخه ای از رودخانه El Venado منطقه گرمایی را ایجاد می کند که قبلا Termas de Cajón Negro نامیده می شد. در مجموع 60 منبعی که آب با دمای 80 درجه از آنها جریان می یابد، این حمام های حرارتی را در نزدیکی آتشفشانی که نام پارک را به آن داده است، تغذیه می کنند. راهروهای چوبی از بیست استخر عبور می کنند که امکان دسترسی به استخرهای مختلف را فراهم می کند که از سه تای آنها به دلیل دمای بالا استفاده نمی شود، اما برای تنظیم بقیه استخرها که بین 35 تا 42 درجه هستند استفاده می شود.

در شماره 7: TERME DI SATURNIA (TUSCANA)

منطقه توسکانی در هر گوشه و کنارش مملو از زیبایی هاست، بنابراین جای تعجب نیست که یکی از زیباترین حمام های حرارتی ایتالیا در آن قرار دارد. رودخانه ای که آب این استخرها را تامین می کند در آتشفشان خاموش مونت آمیاتا، بزرگترین گنبد گدازه ای در این منطقه با آب هایی که به 37 درجه سانتی گراد می رسد، متولد شده است. طبق افسانه ها، چشمه های آب گرم پس از خشم خدای زحل با انسان ها ایجاد شده اند که آنها را با فرستادن صاعقه ای که محل از آن سرچشمه می گیرد، مجازات می کند. حقیقت این است که اتروسک ها قبلاً از این استخرها لذت می بردند که بعدها در زمان رومیان و بعدها در قرون وسطی برای بهره برداری از اموال آنها مورد بهره برداری قرار گرفتند.

در شماره 6: چشمه های آب گرم چنا (ALASKA)

یک استخر بزرگ سرپوشیده و یک دریاچه وسیع، این حمام‌های حرارتی را تشکیل می‌دهند که آب‌های آن ۷۶ درجه بیرون می‌آیند. در طول هجوم طلا در آلاسکا، مسافرانی که در جستجوی فلز گرانبها بودند، کاملاً از آن بازدید کردند. این مکان نه تنها یکی از بهترین اسپاهای طبیعی در ایالات متحده است، بلکه به دلیل داشتن موقعیت عالی برای لذت بردن از شفق شمالی نیز مشهور است. این کشور آمریکا دارای بیشترین جایگاه از این ویژگی ها در بین 10 کشور برتر است.

6/10

در شماره 5: چشمه های آب گرم BAGBY (ایالات متحده)

با ورود به جنگل Mount Hood در اورگان، چشمه‌های آب گرمی در کوه‌های Cascade وجود دارد که قبلاً توسط بومیان آمریکا صدها سال پیش استفاده می‌شد. در دهه 1920، حمام خانه ای ساخته شد که از سه چشمه اصلی تغذیه می شود که دمای آنها بین 59 تا 49 درجه سانتیگراد است. از میان مواد معدنی موجود در آب‌های آن، سیلیس، سدیم، سولفات و کربنات بیشتر موجود است و بازدیدکنندگان می‌توانند در وان‌های چوب سرو غوطه‌ور شوند.

در شماره 4: حمام هامام آل اندالوس (اسپانیا)

اولین حمام عربی در اسپانیا در سال 1998 افتتاح شد، پنج قرن پس از بسته شدن. این بنا که مربوط به قرن سیزدهم است، در پای الحمرا و پشت مسجد قدیمی قرار دارد که امروزه کلیسای سانتا آنا است.در حفاری های باستان شناسی، استخرهایی پیدا شد که وجود این حمام های حرارتی اعراب را تایید می کند. در دوران باستان در محفظه می توانید از استخرهایی با آب گرم 36 درجه سانتی گراد، آب گرم با دمای 39 درجه سانتی گراد و حتی آب سرد با دمای 18 درجه سانتی گراد لذت ببرید که به رفع گرفتگی عضلات کمک می کند.

در شماره 3: PAMUKKALE (ترکیه)

این استخرهای حرارتی که در سال 1988 توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی اعلام شد، قبلاً در قرن اول قبل از میلاد شناخته شده بودند. به دلیل خواص درمانی آن، به همین دلیل شهر هیراپولیس در کنار آنها ساخته شد. منشأ این مکان که ترجمه آن به معنای «قلعه پنبه‌ای» است، در حرکت‌های زمین ساختی آن مکان یافت می‌شود. این سازند مخلوطی از بی کربنات، کلسیم و سنگ آهک است که ظاهر منحصر به فردی را به آن بخشیده است. آب حمام حرارتیدمای پاموکاله حدود 35 درجه سانتیگراد است و زمان ترجیحی برای بازدیدکنندگان غروب آفتاب است، زمانی که می توانید یکی از بهترین غروب های این کشور را ببینید.

در شماره 2: چشمه های آب گرم تراورتن (ایالات متحده)

این مجموعه از چشمه های زمین گرمایی در نزدیکی بریج پورت در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. برای استفاده از چشمه‌های آب گرم که دمای آن‌ها به دلیل حرکت زیرزمینی در نوسان است، مجموعه‌ای از استخرها با سنگ، بتن و چوب اولیه ساخته شد تا دمای آب موجود در آن کنترل شود. علیرغم این واقعیت که اولین استخر در آغاز قرن بیستم ایجاد شد، مردم بومی محلی از مدت ها قبل در چشمه های آب گرم غسل می کردند.

در شماره 1: تالاب آبی (ایسلند)

این مکان ایده‌آل که در جنوب غربی ایسلند واقع شده است، یکی از جاذبه‌های اصلی این جزیره است و زیباترین حمام حرارتی جهان به حساب می‌آید و در میان تمام موارد مورد تجزیه و تحلیل، بیشترین اشاره را در اینستاگرام دریافت کرده است. برخلاف دیگران، این یک پدیده کاملاً طبیعی نیست، زیرا مربوط به ساخت نیروگاه زمین گرمایی Svartsengi در کنار منطقه ای از گدازه داغ است. از سال 1987، شروع به کار به عنوان یک آبگرم کرد و هزاران نفر هر ساله در آب های آن، سرشار از سیلیس و سایر مواد معدنی که به آن رنگ آبی مشخص می دهد، حمام می کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *