حمام شیشه ای فضایی کابین مانند است که در حمام یا فضا های کاری مانند سالن‌ های آرایشی و پیرایشی، اتاق خواب مستر و امثال آن نصب می‌ گردد تا دوش را از سایر قسمت‌های حمام جدا نموده و یا در فضایی به جز حمام مانند اتاق های خواب مستر، فضایی را برای دوش گرفتن ایجاد کنند.

بنابراین، این محصول را می‌توان به دو شکل اجرا نمود:

دور دوشی: محفظه ای مانند اتاقک شیشه ای که در اطراف دوش حمام قرار می گیرد تا ضمن جلوگیری از  خیس شدن قسمت‌ های دیگر حمام، دوش را از سایر فضاهای حمام جداسازی کند. دور دوشی را می‌توان بر روی وان، جکوزی ، سکو، لبه و کف حمام نصب نمود. هرچند این امکان وجود دارد که دور دوشی در فضایی غیر از حمام مثلاً در اتاق خواب مستر یا استخر اختصاصی قرار بگیرد. دوردوشی همچنین باعث حفظ گرمای اطراف دوش و جلوگیری از اتلاف گرمای فضای داخل حمام نیز می‌شود.

2 ـ کابین دوش: اتاقکی شیشه ای است که حاوی تجهیزاتی مانند دوش، وان، جکوزی یا زیر دوشی بوده و گاهی در محلی غیر از حمام مانند اتاق خواب های مستر نصب می‌گردد تا محلی را برای دوش گرفتن به ایجاد کند.

از آن جایی که انتخاب حمام شیشه ای یک مقوله نسبتاً جدید است و عموم مردم آشنایی کاملی با آن ندارند، به همین دلیل ما در این مجال مواردی را متذکر می شویم که برای انتخاب حمام شیشه ای باید به آن ها توجه کرد. این موارد عبارتند از :

  1. انتخاب مدل و شکل کابین دوش:

کابین دوش ها در پنج شکل‌های مختلف صاف، زاویه دار با زاویه 135 درجه، تمام گرد یا ربع دایره ، نیم گرد یا همان جلو گرد و مربع مستطیلی تولید می‌شوند. کابین دوش را می‌تواند بر روی زیر دوشی، وان، جکوزی، سکو، لبه و کف حمام نصب کرد. در هنگام انتخاب شکل کابین دوش باید نوعی را انتخاب کنید که با سلیقه و خواست شما متناسب باشد و پس از نصب آن، فضای کافی برای تاسیسات و اجزاء دیگر باقی بماند و عبور و مرور در فضای حمام و سرویس بهداشتی دچار اختلال نشود.

همچنین حمام های شیشه ای در چند مدل‌ مختلف شیشه ای فریم دار و بدون فریم یا همان فریم لس، با درب کشویی یا لولایی، سه لته یا طلقی پلکسی گلاس در بازار وجود دارند که هر کدام امتیازات و نواقص مخصوص به خود را دارد. هر خریداری باید با توجه به مزایا و معایب هر کدام و بر اساس نظر شخصی خود و مشورت با کارشناسان یکی از آن ‌ها را انتخاب نمایید.

  • 2-       انتخاب نوع درب حمام شیشه ای:

مرحله بعدی در انتخاب حمام شیشه ای و اجزای به کار رفته در آن، انتخاب نوع درب حمام شیشه ای است. اصولاً دو مدل درب ریلی و لولایی در این بین وجود دارد. درب‌های ریلی برای حمام‌هایی که طول کوچک و عرض بزرگ دارند، به کار می روند. درب‌ لولایی مخصوص حمام‌هایی است که طول بزرگ و عرض کوچکی دارند و فضای کافی برای باز شدن درب کابین را دارند. البته درب‌های لولایی فقط قابل نصب بر روی کابین دوش های فریم لس هستند.

 البته انواع دیگری از درب‌ها وجود دارند که استفاده از آن‌ها معمول نیست و در شرایط خاص که امکان استفاده از درب‌ های ریلی و لولایی وجود ندارد، کاربرد دارند. درب سه لته یا تاشو از شمار این درب ‌ها است و در کابین دوش های فریم دار که عرض درب آن ها بین نود تا 120 سانتی متر است، قابل اجرا است.

  • 3-       اندازه کابین حمام شیشه ای:

اندازه کابین دوش بستگی زیادی به اندازه فضای در اختیار حمام و محل قرارگرفتن اجزاء مختلف سرویس بهداشتی دارد. به همین خاطر در ابتدا باید به طور دقیق مساحت زمینی موجود و همچنین ارتفاع فضا را اندازه‌گیری و محل قرارگیری در و پنجره را مشخص کنید. نقشه ساده‌ای بکشید و در آن اندازه و محل قرارگیری در و پنجره سرویس بهداشتی را مشخص کنید و این نقشه را به هنگام خرید حمام شیشه ای به کارشناس فروشگاه نشان دهید.

به علاوه یکی دیگر از مواردی که در تعیین اندازه حمام شیشه ای باید توجه کرد، سایز زیر دوشی مورد استفاده در داخل حمام شیشه ای است. در صورتی که در داخل کابین دوش از زیر دوشی استفاده نمایید، ابعاد کابین دوش بایستی حتماً به اندازه ابعاد زیر دوشی باشد.

  • اطمینان از مرغوبیت و کیفیت حمام شیشه ای:

مانند هر محصول دیگری در هنگام انتخاب حمام شیشه ای باید از مرغوبیت و کیفیت بالای آن اطمینان داشته باشید و دقت کنید که کابین دوش های چینی با کیفیت پایین را خرید نکنید. زیرا هیچ فردی دوست ندارد که پس از گذشت زمان کوتاه از خرید حمام شیشه ای، شاهد فرسودگی و خرابی آن باشد.

از این رو جهت جلوگیری از وقوع این اتفاق ناخوشایند و به منظور بهره وری هر چه بیشتر و بهتر از حمام شیشه ای خود، بهتر است از همان ابتدا به فکر انتخاب نوع مرغوب آن باشید و تا جایی که امکان دارد از صرف هزینه برای این خرید دریغ نکنید.

 لازم به یاد آوری است که مراقب باشید حمام های شیشه ای آماده چینی را به نام کابین دوش های ساخت ترکیه به شما نفروشند.

همچنین در زمان خرید کابین دوش حتماً در مورد زمان تحویل و نحوه نصب آن توسط شرکت تولید کننده سوال کنید. حمام شیشه ای خود را پس از تحویل و نصب تست و استفاده کنید تا از سلامت بدنه و کارکرد صحیح آن مطمئن شوید و اگر موردی در بهره برداری بهینه حمام شیشه ای وجود داشت، در همان جلسه نصب و راه اندازی با کارشناس نصب مطرح کرده و خواستار رفع آن شوید.

5- قیمت حمام شیشه ای:

قیمت هر کالایی یکی از مهم‌ ترین فاکتورها در انتخاب آن مصول تولیدی است. حمام شیشه ای قیمت ثابت و مشخصی ندارد و به جزئیات به کار رفته در آن بستگی دارد. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که قیمت پایین همیشه نشان دهنده کیفیت پایین نیست بلکه می‌توان با انتخاب درست و استفاده از توصیه های کارشناسان این حیطه، یک حمام شیشه ای با قیمت مناسب خرید و سالیان زیاد از آن بهره و لذت برد.

پست قبلی
پست جدیدتر

پیام بگذارید

Call Now Buttonتماس بگیرید