بلاگ

زیبا ترین سقف های جهان (قسمت دوم)

در ادامه معرفی زیبا ترین سقف های جهان قصد داریم تا برخی دیگر از این مکان های شگفت انگیز را به شما عزیزان معرفی کنیم با ما همراه باشید…

ساگرادا فامیلیا، بارسلون (اسپانیا)

به خوبی شناخته شده است که گائودی از طبیعت الهام گرفته است تا به معماری خود جان دهد، بنابراین، نباید تعجب کنید که وقتی به داخل ساگرادا فامیلیا نگاه می کنید، احساس کنید که زیر سایه بان جنگلی سرسبز هستید، زیرا همین نیت نابغه مدرنیسم ستون هایی که شبیه تنه هستند و نوری که از شیشه های رنگی مانند پرتوهای نور بین شاخه ها عبور می کند.

ترمینال گراند سنترال، نیویورک (ایالات متحده آمریکا)

شاید معروف ترین ایستگاه در جهان و برای بسیاری زیباترین ایستگاه باشد. می گویند روزهایی در سالن آن وجود دارد که بیشتر از کسانی که قرار است سوار قطار شوند، گردشگران از آن عبور می کنند. حقیقت این است که سقف پرستاره آن که به طرز عجیبی نشان دهنده صورت های فلکی است که از آسمان و نه از زمین به اشتباه دیده می شوند، و نمای هنرهای زیبای آن با مراقبت از مینروا، هرکول و عطارد، احساسات را برمی انگیزد. در سال 1968 آنها قصد داشتند آن را تخریب کنند تا یک آسمان خراش بسازند، اما خوشبختانه موج شهروندانی که در دفاع از آن به رهبری ژاکلین کندی اوناسیس و معمار فیلیپ جانسون سازماندهی شده بودند، توانستند آن را نجات دهند و این سال 2013 به 100 سالگی رسید. سکانس‌های سینمایی خاطره‌انگیز در داخل فیلمبرداری شده‌اند، اما اگر مجبور بودیم یکی را انتخاب کنیم، کری گرانت را انتخاب می‌کردیم که در فیلم مرگ روی پاشنه‌ها اثر آلفرد هیچکاک از سالنش سر می‌خورد.

آبشار کابین

موزه تاریخ طبیعی لندن (بریتانیا)

دهلیز چشمگیر موزه تاریخ طبیعی در لندن شما را بی حرف می گذارد. سقف آن، شبیه به ایستگاه قطار نئوگوتیک، نور طبیعی را فیلتر می‌کند و قوس‌های فلزی و پانل‌های چوبی تشکیل‌دهنده آن را روشن می‌کند که در آن ده‌ها نمونه گیاه‌شناسی با انواع جزئیات قابل شناسایی است. تبدیل عمل نگاه به سقف به یک درس دیگر از موزه.

موزه گوگنهایم، بیلبائو (اسپانیا)

اگر گوگنهایم در بیلبائو از بیرون شایان ستایش است، فضای داخلی آن ناامید کننده نیست. بازی فولاد، شیشه و سنگ برای ملاقات در فضای داخلی منحنی و دیافانزی که شما را دعوت می کند به بالا نگاه کنید و سعی کنید آسمان را ببینید. یا از طریق نورگیرهای آن.

کاخ عالی قاپو، اصفهان (ایران)

سقف های اصیل فیلیگرن همه کسانی را که در کاخ ایرانی علی قاپو می بینند مجذوب خود می کند. انواع تزیینات و رنگ ها وجود دارد، اما این سقف اتاق موسیقی با دهانه ها و زنگ های اخرایش است که چشم ما را می دزدد.

آرامگاه سن آنتونیو د لا فلوریدا مادرید

در خلوتگاه سن آنتونیو د لا فلوریدا، می‌توانند به خود ببالند که فرانسیسکو دو گویا را برای تزئین آن داشته‌اند، زیرا هنرمند آراگون اثر خود را بر به اصطلاح چهارگوش معبد، نشانی درخشان و بسیار گویایی گذاشته است. یکی از 100 چیزی که باید در مورد مادرید بدانید.

موزه اورسی، پاریس (فرانسه)

موزه اورسی در داخل ایستگاه راه‌آهن قدیمی اورسی قرار دارد که در سال 1973 در خطر خرابی قرار گرفت، سالی که این امکان شروع به بررسی کرد. با قدم زدن در زیر طاق بزرگ آن، گاهی اوقات از دیدن شاهکارها دست می کشی تا خود را در قفسه های طلایی و پنجره های اوبال آن بازسازی کنی، زیرا سقف این ایستگاه قدیمی یک اثر هنری دیگر است.

اتاق دو خواهر الحمرا، گرانادا (اسپانیا)

نگاه کردن به اتاق دو خواهر در الحمرا تقریباً مانند نگاه کردن از طریق کالیدوسکوپ است. گنبد آن که به طور کامل در مقرنس حکاکی شده است، نوعی تزئین هنر ناصری با الهام از استالاکتیت ها، یکی از شگفتی های بسیاری است که قلعه سرخ در داخل آن نگهداری می کند.

گنبد شاگال اپرای گارنیه، پاریس (فرانسه)

علیرغم مخالفان آن، غیرقابل انکار است که گنبد سالن مرکزی اپرا گارنیر، با امضای هنرمند مارک شاگال، تاثیری چند رنگ دارد. افتتاح آن در سال 1964 که با دقت بالای تابلوهای اصلی قرار گرفت، هیچ کس را بی تفاوت نگذاشت، اما اکنون، با چشم اندازی، می توانیم تضاد جسورانه بین نقاشی و محیط اشرافی آن را درک کنیم. التقاط ناب

Befreiungshalle، Kelheim (آلمان)

این محراب برای قهرمانان آلمانی توسط پادشاه باواریا لودویگ اول برای بزرگداشت پیروزی بر ارتش ناپلئونی سفارش داده شد. این گنبد بزرگ و سفید، گنبد Befreiungshalle است، با خاطرات خاصی از پانتئون در رم، که توجه این بنای تاریخی باشکوه را به روح رهایی یک ملت معطوف می کند.

معبد طلایی، دامبولا (سری‌لانکا)

غارهای معبد طلایی دامبولا از دیوارها و سقف‌های صخره‌ای خود مراقبت می‌کنند که در قرن دوازدهم با صدها بودا با هزاران رنگ تزئین شده‌اند، در مجموعه‌ای که شبیه بوم ابریشمی شناور بر روی سقف است. میراث جهانی، از مجموع هشتاد غار، پنج غار قابل بازدید وجود دارد.

هرم شیشه ای لوور، پاریس (فرانسه)

هرم شیشه ای که توسط معمار چینی لئو مینگ پی برای موزه لوور طراحی شده است، بر روی دیوارهای خود شیب مشابهی با اهرام جیزه دارد، دقیقاً 51 درجه. و برخلاف خواهر مصری خود، این یکی به شما امکان می دهد آسمان پاریس را از داخل ببینید و یکی از جذاب ترین و غیرمعمول ترین مناظر شهر نور را ایجاد کنید.

Galleria Vittorio Emanuele II، میلان (ایتالیا)

نمایشگاهی از تاریخ شهر، Galleria Vittorio Emanuele II، یکی از برجسته ترین نمادهای میلان است. افتتاحیه آن که به افتخار اولین پادشاه ایتالیای متحد ساخته شد، کاملاً یک رویداد بود، یک گالری شیشه ای که مصرف کنندگان قرن نوزدهمی را که از فروشگاه های این مرکز خرید بدوی از آب و هوای نامساعد بازدید می کردند، پوشش می داد. یک گنبد زیبا راهروها و ساختمان ها را در یک هشت ضلعی کامل به هم می پیوندد که در قسمت بالایی چهار ساختمان با نقاشی های دیواری گرانبها تزئین شده است.

مترو مسکو، مسکو (روسیه)

انقلاب روسیه به تزارها پایان داد، اگرچه متروی مسکو، که در سال 1935 افتتاح شد، به نظر می رسد گسترش قصر زمستانی باشد. البته این است که بعد از انقلاب همگی تزار بودند، کمونیسم همین را دارد. آن و موزاییک ها و مجسمه های یادبود قهرمانان ملی: کارگران زن و مرد. بنای یادبود دیگری با ابعاد ماموت با امضای چکش و داس که با محبت به آن کاخ زیرزمینی می‌گویند. به عنوان یک واقعیت حکایتی، این مترو با بیشترین کاربر در این سیاره است.

اتاق لابروست، پاریس (فرانسه)

اتاق تقریبا رویایی Labrouste، در یکی از مقرهای تاریخی کتابخانه ملی فرانسه، نشان دهنده شاهکار معماری آهنی در پاریس است، زیرا توانسته است فضای داخلی ساختمان های رسمی خود را با سازه های غیر واقعی در شهر نور ساخته شده از فلز روشن کند. ، مدتها قبل از اینکه شهر نام مستعار برقی و درخشان خود را به دست آورد. و این اتاق مطالعه تماشایی است که به همراه معمارش، پیر فرانسوا هانری لابروست، عنوان پیشرو در استفاده از آهن در سازه ها و هنرهای تزئینی این جنگل فلزی کوچک در سال 1868 را به خود اختصاص داده است. به عنوان یک کنجکاوی، گنبدها فقط در داخل قابل درک هستند، سقف کاملاً مسطح است. بدون شک یک کتابخانه برای مطالعه و یکی از 100 چیزی که باید در مورد پاریس بدانید.

مسجد آبی استانبول (ترکیه)

در مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی در استانبول همه چیز لذیذ گلی است. بیش از 20000 کاشی و سرامیک دست ساز در فضای داخلی آن قرار گرفته است که همگی با گل های لاله، میوه ها و سرو و رنگ آبی تند ایزنیک پوشیده شده اند. امروزه لامپ‌های فلزی و سنگ‌های قیمتی در موزه‌ها یافت می‌شوند، اما در گذشته فضای داخلی را روشن می‌کردند و نور خود را بر روی دیوارهای قرمز و سبز که گذر زمان به رنگ قهوه‌ای و آبی در آمده، منعکس می‌کردند. نگاه کردن به اینجا مانند نگاه کردن به یک باغ شرقی زیبا و رنگارنگ است.

ما در تیم آبشار کابین آماده ایم تا با استفاده از خلاقیت و مهارت زیبا ترین سقف کاذب را برای شما طراحی و نصب کنیم …

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *