بلاگ

زیبا ترین سقف های جهان را بشناسید!(قسمت اول)

سالن بزرگ اپرای گارنیه، پاریس (فرانسه)

جاهایی وجود دارد که نمایش در آن برگزار می شود. پشت بام ها و پشت بام های کاخ ها، کلیساها و موزه ها که به خودی خود اثری هنری و گاه آغازی برای سفت شدن خفیف گردن هستند. به علاوه، تحت این شگفتی ها ارزش دارد که ریسک کنیم و سرمان را بین تیغه های شانه خود بگذاریم و به بالا نگاه کنیم. ما در جستجوی زیباترین سقف ها به دنیا سفر می کنیم.

خانه کوه استوارت اسکاتلند

سقف بزرگ خانه کوه استوارت، با ساخت نئوگوتیک، هوی و هوس غیر معمولی است که سومین مارکز بوته در خانه عمارت خود کاشته بود. سقف آن، که توسط بهترین سنگ مرمر اسکاتلند حمایت می شود، دارای یک طاق آجدار است که در آن صورت های فلکی نشان داده شده است، ما فرض می کنیم که برای دیدن ستارگان، اگرچه آب و هوای حاکم در اینجا اجازه نمی دهد.

موزه گوگنهایم نیویورک

فرانک لوید رایت، ستاره معماری در سال 1943، برای شکل دادن به موزه گوگنهایم در نیویورک با تنها دستورات سولومون گوگنهایم نجیب زاده مس انتخاب شد، مبنی بر اینکه موزه او باید کاملاً متفاوت از موزه های موجود در سیب بزرگ باشد. گفته شد و انجام شد، و اگرچه در سال 1959 این ساختمان در ابتدا مورد استقبال منتقدان خشمگین قرار گرفت و آن را با یک قارچ هیولا یا ماشین لباسشویی مقایسه کردند، زمان آن را به یکی از اولین نشانه های معماری معاصر و نمادی واضح از شهر آسمان خراش ها تبدیل کرده است. . یک قارچ انقلابی می گوییم. خود را زیر دالان های آن بکارید و از نمایش لذت ببرید.

کلیسای سیستین (شهر واتیکان)

شاهکار از دور یا نزدیک است، اما حقیقت این است که در هنر، گاهی اوقات اندازه اهمیت دارد. هنگامی که میکل آنژ شروع به نقاشی کلیسای سیستین کرد، آنقدر از نزدیک این کار را انجام می داد که با برداشتن داربست از جایی که نقاشی می کرد تا ژولیوس دوم بی حوصله بتواند ببیند که کار چگونه پیش می رود، نابغه متوجه شد که قسمت های سیل جهانی و نوح کوچکتر از آن بودند که از پایین دیده شوند. اگرچه پاپ واقعا راضی بود. بنابراین، هنگامی که کار از سر گرفته شد، فصل‌های بعدی عهد عتیق که او می‌خواست به آنها بپردازد، این کار را با چشم‌اندازی در ذهن انجام داد. بقیه اش تاریخ است.

آبشار کابین

کتابخانه ملی برزیل ریودوژانیرو

کتابخانه ملی برزیل در ریودوژانیرو نمونه ای التقاطی از معبد دانش است که در آن تمرکز کردن دشوار است. در سبکی که نئوکلاسیک را با هنر نوو ترکیب می‌کند، پله‌های باشکوه آن هر کسی را که قبل از بالا رفتن از آن به بالا نگاه می‌کند، بی‌حرف می‌گذارد، یعنی در یک کتابخانه.

کلیسای هنری هفتم وست مینستر لندن

بنا به دستور گوتیک عمودی، در کلیسای وست مینستر، کلیسای کوچک هنری هفتم با سقف طاق‌دار خود خیره می‌شود. یک شگفتی معماری که پادشاه هنری هفتم در سال 1503 برای جایگزینی کلیسای کوچکی که توسط هنری ششم حمایت می شد ساخته بود. پرچم های اعضای نظم حمام که از سال 1725 بر روی کلیسای کوچک به عنوان کلیسای مادر متمرکز شده است، از دیوارهای آن به اهتزاز در می آید و مناظر را رنگ آمیزی می کند.

گنبد گالری لافایت پاریس

گنبد گالری لافایت با قدمتی صد ساله، یک راز آشکار است که سالانه بیش از 30 میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند، بله، برخی از آنها علاوه بر جست‌وجوی چیزی می‌خرند. با چیدمان مدرنیستی و بر روی چارچوبی فلزی، ارتفاع 42 متری آن چیزی است که هرکسی را که به این «سینه» شیشه‌ای نزدیک می‌شود، لال می‌کند، یادگاری دیگر از هنر نو پاریس.

گنبد رایشتاگ برلین

گنبد رایشستاگ، اثر معمار برجسته نورمن فاستر، یکی از منظره های عالی بر فراز برلین است، اما قبل از اینکه شروع به قدم زدن در سطح شیب دار مارپیچ آن کنید، توقف کنید و نگاهی بیندازید. از مرکز و نگاه کردن به بالا، ممکن است خود را در آینه های برج لوله ای که به سمت آسمان بالا می رود، منعکس کنید یا ممکن است شهر را از منظر دیگری ببینید.

ابو سیمبل، اسوان (مصر)

هیروگلیف ها و نمایش خدایان مصری در سرتاسر سقف و دیوارهای معبد اصلی ابوسیمبل، معبد سنگی که رامسس دوم در مصر باستان ساخته بود، پخش شده است. به عنوان یک کنجکاوی، تنها 61 روز قبل و 61 روز پس از انقلاب زمستانی، در 21 اکتبر و 21 فوریه، نور تا ته معبد نفوذ می کند و سه مجسمه از چهار مجسمه نشسته را که نشان دهنده خدایان محافظ معبد هستند، روشن می کند. : Amun, Ra- هوراجتی و خود رامسس خدایی کردند و خدای پتاح، صاحب عالم اموات را در سایه رها کردند.

نمازخانه پاسبان ها، بورگوس (اسپانیا)

در گذار بی عیب و نقص بین اواخر گوتیک و رنسانس، معمار سیمون د کولونیا برای پاسبان های بورگوس کلیسای کوچکی با طاق ستاره ای شکل هشت ضلعی ابداع کرد که در مرکز آن فضایی برای ستاره ای کوچکتر و سوراخ شده باقی می گذاشت که نور را به داخل آن فیلتر می کرد. داخلی خورشید شاهکاری که کلیسای جامع بورگوس را با یکی از گنجینه های بزرگ خود وقف کرد، یک چشم نواز واقعی.

کلیسای کوچک کاخ ورسای، ورسای (فرانسه)

کلیسای کاخ ورسای به سنت لوئیس تقدیم شده است، چگونه می تواند در غیر این صورت با این همه لوئی که در قرن ها به قدرت رسیدند که نور را دید. تزیینات آن توسط بهترین مجسمه سازان و نقاشان آن زمان انجام شده است، در حدود سال 1689 بود که ساخت آن آغاز شد و نقاشی ها نشان دهنده اتحاد عهد عتیق و جدید است، با بازخرید به عنوان جایزه نهایی، گویی به گذشته می پیوندند. و آینده در مورد

گالری Palac Lucerna، پراگ (جمهوری چک)

در گالری Palac Lucerna در پراگ، یکی از اولین مراکز خرید جهان، اگر به بالا نگاه کنید، علاوه بر گنبدی زیبا، با سر اسبی که وارونه آویزان شده است مواجه خواهید شد. نترسید، این مجسمه ای از هنرمند دیوید چرنی است و نشان دهنده سنت ونسلاوس بر اسب مرده اش است. همانطور که هست.

ما در تیم آبشار کابین می توانیم شما را در داشتن یک سقف کاذب زیبا همراهی نماییم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *